Google Play Music Kapattı
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

Google, ‘Play Music’ isimli eski müzik mağazasını bugün itibarıyla kullanıma kapattı. ABD’li teknoloji devi, konuya ilişkin açıklamasında ‘Play Music’ kullanıcılarının daha önceden satın aldıkları müzikleri ‘YouTube Music’e taşıyabileceklerini ifade etti.  

Google, kendi ekosistemi için geliştirmiş olduğu ‘Play Music’ isimli eski müzik mağazasını bugün itibarıyla kullanıcı erişimine kapattıABD’li teknoloji devi, ‘Play Music’ kullanıcılarının daha önceden satın aldıkları müzikleri ‘YouTube Music’e taşıyabileceklerini ve dinleme deneyimini, oradan sürdürebileceklerini ifade etti. Şirket, konuya ilişkin açıklamasında “Play Müzik kitaplığınızı dinlemeye devam etmek için kitaplığınızı ‘music.youtube.com/transfer’ adresinde YouTube Music’e aktarın. Ayrıca verilerinizi ‘Google Paket Servisi’ ile indirebilir veya ‘Play Müzik hesap ayarları aracılığıyla silebilirsiniz” ifadelerine yer verdi.  

Diğer yandan; Google, ‘Play Music’ platformunun kapatılacağını zaten kısa bir süre önce duyurmuştu. Dolayısıyla şirketin bu tip bir hamle yapması, birçok kullanıcı tarafından bekleniyordu.  

Google, ‘YouTube Music’ platformunun kapatılması sonrası kullanıcılarına 2 farklı seçenek sunmuş oldu

Google Play Music Kapatılması

Google, ‘YouTube Music’ platformunun kapatılması ile birlikte kullanıcılarına, müzikleri ‘YouTube Music’e taşımak veya verileri ‘Google Paket Servisi’ ile indirmek olmak üzere toplamda 2 farklı seçenek sunmuş oldu. Yıl sonu erişimin tamamen kapatılacağını belirten şirket, bu işlemlerden hiçbirini yapmayan kullanıcıları ise aktarılmayan veya indirilmeyen tüm ‘Play Music’ verilerinin belirli bir süre sonra silineceği konusunda uyardı. Teknoloji devi, konuya ilişkin açıklamasını Yıllar boyu, Google Play Music’i desteklediğiniz için teşekkür ederiz. Müzikte yeni adresiniz olan YouTube Music’te bu yolculuğa sizinle birlikte devam etmeyi sabırsızlıkla bekliyoruz” sözleriyle noktaladı. 

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Google, Yıllardır Zoom’da Bulunan Tartışma Odaları Özelliği İçin Çalışıyor

‘Konnect-i’ Akıllı Sırt Çantası, ‘Google’ ve ‘Samsonite’ Tarafından Duyuruldu

Google, Gmail’in Logosunu Değiştirdi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz