Marvel Avengers DLSS Güncellemesi
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
2 dakika

Marvel Avengers’ ve ‘WolfensteinYoungblood’ oyunları için DLSS güncellemesi duyuruldu. NVIDIA ayrıca, ‘Call of Duty: Black Ops Cold War’ oyununun beta sürümüne ‘Reflex’ desteği geldiğini de açıkladı. 

NVIDIA, ‘Marvel Avengers’ ve ‘WolfensteinYoungblood’ oyunları için DLSS güncellemesi yayınladığını duyurdu. ‘Marvel Avengers’ın en son yamasına ‘NVIDIA DLSS’ desteği, ‘WolfensteinYoungblood’a ise ‘GeForce RTX 3090’ ile 8K oyun deneyimi sunan ‘DLSS Ultra Performans Modu’nu etkinleştiren bir güncelleme geldi. WolfensteinYoungblood güncellemesinin aynı zamanda, GeForce RTX 30 serisinin geliştirilmiş asenkron hesaplama özelliklerinden yararlanan ek optimizasyonları da içerdiği belirtildi. 

Aktarılan detaylara göre; her iki oyunda da DLSS desteği, en son oyun güncellemesi ve NVIDIA ‘Oyuna Hazır Sürücüsü’nde etkinleştirilebiliyor. ‘RTX Tensor Çekirdekleri’ tarafından güçlendirilen ve derin öğrenen bir sinir ağı olan DLSS, kare hızlarını artırarak oyunların görüntülerinin daha güzel ve dikkat çekici olmasını sağlıyor. Bu sayede oyunların kalite ayarlarını, en üst düzeye çıkararak çözünürlüğü artırıyor ve en iyi performansı sağlıyor. Yeni DLSS Ultra Performans Modu’ ise piksellerin yalnızca dokuzda birini işlerken en iyi görüntü kalitesini sunan 8K için özel olarak tasarlanmış yeni bir AI (Yapay Zeka) süper çözünürlük modelini kullanıyor.  

8K için ‘DLSS Ultra Performans Modu’nu destekleyen “Control”, “Death Stranding”, “Justice”, “Marvel Avengers” ve “Windows 10” için “RTX Beta” içeren “Minecraft” ve “WolfensteinYoungblood oyunlarının arasına; BoundaryBright Memory: InfiniteReady or NotScavengers ve Watch Dogs: Legion”ın da ekleneceği ifade ediliyor. 

‘NVIDIA Reflex’, ‘Call of Duty: Black Ops Cold War’ oyununun PC beta sürümünde etkinleştirilebiliyor

Call of Duty NVIDIA Reflex Desteği

Diğer yandan; NVIDIA, 15 Ekim’de erken erişime ve 17 Ekim’de yaygın erişime açılacak olan ‘Call of Duty: Black Ops Cold War’ oyununun PC beta sürümü için de ‘Reflex’ desteği gönderildiğini duyurdu. ‘NVIDIA Reflex’ desteğinin, PC yanıt verme hızını üst düzeyde yakalamak ve sistem gecikmesini azaltmak üzere geliştirildiği ifade edildi. Bu sayede oyuncuların, çevrim içi oyun oynarken düşmanları daha hızlı bir şekilde tespit ederek daha yüksek doğrulukla nişan alabilecekleri ve rekabet gücünün, üst düzey seviyelere taşınabileceği belirtildi.  

Aktarılan detaylara göre, ‘NVIDIA Reflex’; “Apex Legends”, “Fortnite”, “Call of Duty: Modern Warfare”, “Call of DutyWarzone” ve “Valorant” gibi oyunlarda deneyimlenebiliyor. Yakında “NVIDIA Reflex” desteği alacak oyunlar arasında ise “Call of Duty: Black Ops Cold War”, “Destiny 2”, “Enlisted”, “Cuisine RoyaleKovaak 2.0 ve Mordhau bulunuyor. NVIDIA Reflex, ‘Call of Duty: Black Ops Cold War’ beta sürümünde ve en yeni ‘NVIDIA Game Ready Sürücüsü’nde etkinleştirilebiliyor. 

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Fortnite, ‘Ray Tracing’ ve ‘DLSS 2.0’ Desteğini Bugün Kullanıma Sundu!

Intel ve UCSC, DLSS Benzeri Yapay Zeka Yükseltme Tekniğini Sergiliyor

Call of Duty: Black Ops Cold War, Ray Tracing ve DLSS ‘i Destekleyecek

NVIDIA, Fortnite İçin ‘Ray Tracing’ ve ‘DLSS’ Desteğini Duyurdu!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz