Instagram, platforma kullanıcıların takip ettikleri hesaplarla kurdukları etkileşim oranlarını görmelerini ve buna göre takip listelerini düzenleyebilmelerini sağlayacak yeni bir özellik eklediğini duyurduEklenen yeni özelliğe göre kullanıcılar, takip sekmesinden en çok ve en az etkileşim kurdukları hesapları veya bu hesapları ne kadar süredir takip ediyor olduklarını görebilecek. 

Instagram, resmi sosyal medya hesapları aracılığıyla yaptığı bir paylaşımda platforma yeni bir özellik eklediğini duyurdu. Yapılan açıklamaya göre, artık kullanıcılar takip ettikleri hesapları belirli başlıklara göre sınıflandırabilecek. Takip” sekmesine eklenen özellik, Instagram kullanıcılarının takip ettikleri hesaplar arasından akışları ve hikayeleriyle en çok ve en az etkileşim kuran hesapları görmelerini mümkün hale getirecek. Böylece kullanıcılar, çok fazla kişiyi takip ediyor olduklarını düşünür veya akışlarını biraz daha yönetilebilir bir hale getirme isterlerse daha kolay bir biçimde paylaşımlarıyla ilgilenmedikleri hesapları tespit ederek takip ağını düzenleyebilecek. 

Bununla birlikte, sosyal medya devi tarafından eklenen yeni özellik takip edilen hesapları takip edilmeye başlanan zamana göre sıralamayı da mümkün kılacak. Bu sayede Instagram kullanıcıları, kimleri uzun süredir takip ettiğini ve en son takipçilerinin kim olduğunu hızlı bir şekilde görüntüleyebilecek. Tüm bu özellikler, kullanıcılar için “Takip” sekmesinden ulaşılabilir durumda olacak. 

Özellik, güncel bağlantıları en iyi şekilde temsil edebilmeyi sağlayacak

Sosyal medya devi yetkililerinden biri de paylaşımın hemen ardından, konuyla ilgili olarak TechCrunch isimli internet sitesine yeni bir açıklama yaptı. Açıklamasında kullanıcıları sevdikleri kişilerle bir araya getirmeye önem verdiklerini vurgulayan yetkili, insanların diğer insanlarla olan ilişkilerinin ve ilgilendikleri şeylerin zaman içinde değişebileceğini bildiklerini ve bu özellikle birlikte, kullanıcıların artık güncel bağlantılarını ve ilgili alanlarını Instagram aracılığıyla en iyi biçimde temsil edebileceklerini ifade etti.

Takip edilen hesapları belli bir kategoriye göre sıralamayı mümkün kılan özelliğin, kullanıcıların kimleri takipten çıkarmak istediklerine karar vermelerini de kolaylaştıracağı düşünülüyor.  

Instagram Hikayeler’ine artık GIF ile yanıt verilebilecek

TikTok’un profil sayfası Instagram’a benzeyecek

İddialara göre 4 bin 700 Instagram kullanıcısının hesap şifresi sızdı