YouTube Alışveriş Etiketi

Bloomberg’in haberine göre; YouTube, içerik üreticilerin videodaki ürünleri platform içerisinde etiketleyebilecekleri bir alışveriş etiketi özelliği üzerinde çalışıyor. Özelliğin kullanıma sunulması durumunda; kullanıcıların, başka bir siteye yönlendirilmelerine gerek kalmadan doğrudan videolar üzerinden ürün satın alabilecekleri ifade ediliyor.  

Bugüne kadar gelirinin büyük bir çoğunluğunu reklamlar ve ücretli aboneliklerden edinen YouTube’un, kazanç kaynakları arasına bir yenisini daha ekleyebileceği iddia edildi. Bloomberg’in haberine göre; YouTube, videodaki ürünlerin platform içerisinde etiketlenebileceği bir alışveriş etiketi özelliği üzerinde çalışmaya başladı. Sosyal medya devi, kısa bir süre önce seçili içerik üreticilerinden videolarında kullandıkları ürünleri doğrudan platform içerisinde etiketlemelerini istedi. Şirketin; bu hamlesiyle, ilgili ürünleri Google’ın alışveriş araçlarına bağlamayı hedeflediği belirtildi.  

Bununla birlikte; YouTube’un nihai amacının, platformu kullanıcıların YouTube’da gördükleri her şeyi doğrudan platform içerisinden satın alabilecekleri bir alan haline getirmek olduğu ifade edildi. Özelliğin kullanıma sunulması durumunda; kullanıcıların, Instagram’daki alışveriş etiketi özelliğinde olduğu gibi başka bir siteye yönlendirilmelerine gerek kalmadan doğrudan videolar üzerinden ürün satın alabilecekleri dile getirildi. Bloomberg; sosyal medya devinin, e-ticaret platformu ‘Shopify’ ile yeni bir entegrasyon özelliği test ettiğinin de altını çizdi.  

Alphabet CEO’su Pichai, kutu açılışı videolarının bir alışveriş fırsatı haline getirilebileceğini açıklamıştı

Kutu Açılışı Alışveriş

Haberin gündeme gelmesinin ardından; bir YouTube sözcüsü, şirketin yeni e-ticaret özelliklerini test ediyor olduğunu doğruladı. Bunun yanında; içerik üreticilerin, hangi ürünlerin kanallarında görüntüleneceği üzerine kontrol sahibi olacakları da vurgulandı. Kısa bir süre önce; çatı şirket Alphabet’in CEO’su Sundar Pichai de platformdaki kutu açılışı videolarının, bir alışveriş fırsatı ve kazanç kapısı haline getirilebileceğini açıklamıştı.  

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Araba Mı Alsak, Oyun Konsolu Mu? – Timur Akkurt ve Ekin Kollama ile ‘Pazar Sohbeti’, Tekno Safari YouTube Kanalında Yayında!

YouTube’un Web Sitesinden Picture in Picture Özelliği Artık Kullanılabiliyor

Sosyal Medya Kullanıcılarının Yüzde 51’i, En Eğlenceli Video İçerikleri İçin Doğru Adresin YouTube Olduğunu Söylüyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz