Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

Sosyal medya devi YouTube, uygulamaya “TV’de İzle” modu için yeni bir özellik ekledi. Artık akıllı televizyonlarından YouTube izlemek isteyen kullanıcılar, televizyon kumandalarına ihtiyaç duymaksızın akıllı telefonlarını uzaktan kumanda olarak kullanabilecekler.  

Akıllı televizyon teknolojilerinin ilerlemesiyle birlikte televizyon üzerinden online hizmetlerin sunduğu içeriklerin izlenmesi oldukça yaygın hale gelmişti. Bunun için YouTube, akıllı telefonlardaki uygulamanın televizyonlarla eş zamanlı bir biçimde çalışabilmesini ve kullanıcıların içerikleri televizyondan da izleyebilmesini sağlayan “TV’de İzle” özelliğini güncellemesine eklemiş ve kullanıcılarının beğenisine sunmuştu.  

Sosyal medya devi şimdi de uygulama için son yaptığı Android güncellemesine yeni bir özellik ekledi. Yeni eklenen özellik sayesinde artık kullanıcılar televizyon kumandasını kullanmalarına gerek kalmadan akıllı telefonlarını uzaktan kumanda olarak kullanabilecek ve izlemek istediği içeriği telefonları üzerinden kontrol edebilecek.

Uygulamaya “TV’de İzle” özelliğinin eklenmesinden bu yana içerikleri geleneksel kumandalarla kontrol etmek durumunda kalan kullanıcıların pek çoğu bu durumun YouTube deneyimini karmaşıklaştırmasından şikâyet ediyordu. Yeni eklenen “uzaktan kumanda” özelliğiyle birlikte sosyal medya devi, kullanıcıları için sunduğu deneyimi de iyileştirmiş ve süreci kolaylaştırmış oldu. 

YouTube tarafından yapılan güncelleme, belli bir süre içerisinde tüm cihazlara gönderilmiş olacak.