Ana Sayfa Haber Yüksek Oyun Konsolu Fiyatları Nedeniyle Bilgisayar Satışları Yükselişe Geçti! 

Yüksek Oyun Konsolu Fiyatları Nedeniyle Bilgisayar Satışları Yükselişe Geçti! 

0
805
Oyun Konsolu Fiyatları

İncehesap.com’un Eylül 2019 ve Eylül 2020 dönemi arasındaki verilerine göre; yüksek oyun konsolu fiyatları nedeniyle, bilgisayar satışları yükselişe geçti. Söz konusu dönemde, taşınabilir bilgisayar satışlarının yüzde 207 oranında artış gösterdiği ifade edildi. 9 bin 500 liraya varan oyun konsolu fiyatlarının, kullanıcıları alternatiflere yönelmek zorunda bıraktığı belirtildi. 

E-ticaret platformu ‘İncehesap.com’un Eylül 2019 ve Eylül 2020 dönemi arasındaki verilerine göre; yüksek oyun konsolu fiyatları nedeniyle, bilgisayar satışları yükselişe geçti. Yüksek konsol fiyatlarından kaçanların bilgisayarlara yöneldiği söz konusu dönemde, taşınabilir bilgisayar satışlarının yüzde 207 oranında artış gösterdiği ifade edildi. Veriler, hazır sistem satışlarının ise yüzde 285’lik bir artış yaşadığına işaret etti. Rakamlar; popüler oyun konsollarının ön satış fiyatlarının açıklanmasıyla birlikte, PC toplama ve hazır bilgisayar sistemlerine olan ilginin de yükselişe geçtiğini gösterdi. 9 bin 500 liraya varan oyun konsolu fiyatlarının, kullanıcıları alternatiflere yönelmek zorunda bıraktığı belirtildi.  

Diğer yandan; 18 Nisan tarihinde açıklanan oyun konsollarına yüzde 50 ek verginin ardından hazır sistem satışları Mart ayına göre yüzde 70, 2019’un Nisan ayına göre ise yüzde 1.150’lik bir artış gösterdi. Yine aynı dönemde; “PC Toplama Sihirbazı” satışlarının da bir önceki aya göre yüzde 235, 2019 Nisan ayına göre ise yüzde 336’lık bir artış gösterdiği tespit edildi.  

‘İncehesap.com’, ‘PC Toplama’ aracı sunarak yüksek fiyatlı teknolojik ürünlere alternatif oluşturuyor

İncehesap.com PC Toplama Aracı

Konuya ilişkin değerlendirmede bulunan ‘İncehesap.com’ Kurucu Ortağı Nurettin Erzen, açıklamasında İncehesap.com’da kullanıcıların diledikleri bilgisayar bileşenlerini kullanarak kendi bilgisayarlarını hazırlamalarını sağlayan bir PC Toplama aracı sunuyoruz. Bununla birlikte, kullanıcılara yardımcı olmak amacıyla hazır bilgisayar sistemleri topluyor ve bu bilgisayar sistemlerinin doğrudan satın alınması ya da içindeki birkaç bileşenin değiştirilerek hazır sistemin özelleştirilmesi gibi fırsatları kullanıcılarımıza sunuyoruz. Bir kullanıcı, ihtiyacına uygun olarak, güncel fiyatlarla 2,000 TL ile 170,000 TL gibi bir fiyat aralığında kendi bilgisayar sistemini toplayabilir. Kullanıcılarımız, ön satışta olan popüler oyun konsollarının çok daha altında bir fiyata mal edilecek bir bilgisayar sistemi ile güncel birçok oyunu rahatça oynayabilirler” ifadelerine yer verdi.  

2019 yılı başından bu yana “PC Toplama Sihirbazı” ve “Hazır Sistem” bilgisayar satışları toplamının, tüm bilgisayar satışları içindeki payının yüzde 53 seviyesinde olduğunu belirten Erzen, “Bu oran dönemsel olarak değişkenlik gösterebiliyor. Örneğin; Eylül aylarında okulların açılmasının etkisiyle, ‘notebook’ satışlarımız hazır sistem satışlarının önüne geçiyor” şeklinde sözlerine devam etti. 

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

‘Xbox Series X’ ve ‘Xbox Series S’ Oyun Konsolları İçin Ön Siparişler Açıldı  

‘Xbox Series X’ ve ‘Xbox Series S’ Oyun Konsollarının Yeni Türkiye Satış Fiyatı Ortaya Çıktı 

Oyun Konsollarındaki Yüzde 50 ‘İlave Gümrük Vergisi’ Uzatıldı!

YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz