Xbox Series X Türkiye Fiyatı

Geçen hafta yurt dışında ön siparişe açılan ve 10 Kasım’da Türkiye’de kullanıcı beğenisine sunulması beklenen Microsoft ‘Xbox Series X’ ve ‘Xbox Series S’ oyun konsollarının yenilenen Türkiye satış fiyatı, MediaMarkt’ın internet sitesinde ortaya çıktı. Her iki konsolun fiyatının da ‘İlave Gümrük Vergisi (İGV)’nin uzatılması nedeniyle, ilk açıklanan fiyatlara göre artış yaşadığı görüldü. 

Geçen hafta yurt dışında ön siparişe açılan ve 10 Kasım’da Türkiye’de satışa sunulması beklenen ‘Xbox Series X’ ve ‘Xbox Series S’ oyun konsollarının Türkiye fiyatı, daha önce Microsoft’un resmi internet sitesi üzerinden açıklanmıştı. ABD merkezli teknoloji devi; 512 GB dahili depolama alanına sahip ‘Xbox Series S’in 4 bin 699 liralık, 1 TB dahili depolama alanına sahip ‘Xbox Series X’in ise 7 bin 499 liralık bir fiyat etiketiyle kullanıcı beğenisine sunulacağını duyurmuştu. Daha sonra şirket, konuya ilişkin herhangi bir açıklama yapmadan söz konusu fiyatları resmi internet sitesinden kaldırmıştı.  

Bununla birlikte; kısa bir süre önce Resmi Gazete’de yayınlanan bir ‘Cumhurbaşkanı Kararı’ ile 30 Eylül’de sonlanması beklenen oyun konsollarındaki yüzde 50 ‘İlave Gümrük Vergisi (İGV)’, yıl sonuna kadar uzatılmıştı. Yaşanan gelişmeler sonrası; her iki konsolun da yenilenen Türkiye satış fiyatı, MediaMarkt’ın internet sitesinde açılan bir sayfada ortaya çıktı. Aktarılan detaylara göre; ‘İlave Gümrük Vergisi (İGV)’nin uzatılmasıyla birlikte ‘Xbox Series X’in yeni resmi satış fiyatı 5 bin 399 lira, ‘Xbox Series S’in yeni resmi satış fiyatı ise 9 bin 299 lira oldu.  

‘Xbox Series X’ bin 800 liralık bir zam alırken ‘Xbox Series S’ fiyatı, 700 liralık bir artış yaşadı 

Xbox Series S Fiyatı

Yenilenen fiyatlar sonrası‘Xbox Series X’ bin 800 liralık bir zam aldı. Xbox Series S’ oyun konsolunun fiyatı ise 700 liralık bir artış yaşadı. Her iki konsolun da 10 Kasım 2020 tarihinde güncel fiyatlarla birlikte, Türkiye’de tüketici beğenisine sunulması bekleniyor. 

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Oyun Konsollarındaki Yüzde 50 ‘İlave Gümrük Vergisi’ Uzatıldı!

‘PlayStation 5’ Oyun Konsolunun Çıkış Tarihi ve Fiyatı Açıklandı!

Xbox Series X, Kasım Ayında Kullanıcı Beğenisine Sunulacak 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz