Zoom Bombing, Facebook Gaming, Oyun Konsolu Zam - DigiToll #12
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

Haftalık teknoloji haber bülteni DigiToll’ün on ikinci bölümü yayınlandı. Bölümde sosyal medyada en çok konuşulan konular, teknoloji dünyasının önemli haberleri yer aldı. Zoom bombing, Facebook Gaming, oyun konsolu zam, online düğünler ve çok daha fazlası DigiToll’de… 

Tekno Safari editörlerinin hazırladığı, Leyla Yüngül’ün sunduğu DigiToll’ün yeni bölümü yayınlandı.

Programda son dönemde kullanıcı sayısı 10 milyondan 200 milyona çıkan Zoom ve hayatımıza soktuğu yeni kavram Zoom Bombing ele alındı. Aynı zamanda bir araya gelemediğimiz için yaygınlaşması beklenen online düğün ve online nikah kavramları programın bir diğer önemli konusu oldu.

Facebook’un uzun zamandır oyun piyasasında ses getirecek bir yatırım yapması bekleniyordu. Oyun yayıncılığı alanında piyasada en büyük paya sahip olan Twitch’e rakip olması beklenen Facebook, facebook gaming uygulamasını yayınladı ve hızlı bir giriş yaptı.

Geçen haftanın bir diğer önemli konusu başta oyun konsolu olmak üzere birçok farklı ürüne %5 ile %50 arasında getirilen ilave gümrük vergisiydi. Hoparlör’den saate, videdan hava perdesine birçok farklı ürüne getirilen ilave vergiler, online eğitimler, evde ekmek yapma ve daha birçok farklı konu DigiToll’de ele alındı.

DigiToll her pazar sabahı saat 10.00’da Tekno Safari YouTube kanalında… Güncel teknoloji haberleri, dijital dünyada olan biten ve haftanın öne çıkan konuları, keyifli ve eğlenceli bir dil ile DigiToll’de ele alınıyor.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olarak DigiToll’ü ve diğer birçok içeriği takip edebilirsiniz.

Abone olmak için tıklayınız.

DigiToll’ün diğer bölümleri için tıklayınız.

Tüm videolar için tıklayınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz