avatarify nasıl kullanılır
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
2 dakika

Son dönemde Zoom gibi uygulamalar aracılığı ile artan online toplantılara farklı yüzlerle katılabilmenizi sağlayan yazılım Avatarify kullanıma sunuldu.

Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve tüm Dünya’yı paniğe sevk eden COVID-19 salgını günlük hayatımızı değiştirmeye devam ediyor. Sosyal izolasyonu tam anlamıyla hayata geçirebilmek için birçok farklı tedbir alıyoruz. Şüphesiz online toplantılarda bunlardan biri. Ali Aliev adındaki bir geliştirici tarafından açık kaynak kodlu olarak kullanıcılara sunulan Avatarify yazılımı ile toplantılarınız artık daha eğlenceli bir hâl alabilir.

Avatarify nasıl kullanılır?

avatarify nereden indirilir

Peki anlık olarak yüzünüzün değişmesini sağlayan Avatarify nasıl kullanılır? Microsoft Teams, Skype ve Zoom gibi uygulamalar üzerinden Deepfake teknolojisi ile kullanılan Avatarify adı verilen yazılım ile yüzünüzü değiştirme imkanı sağlanıyor. Demoda açıkça görüldüğü üzere anlık olarak gerçekleştirilen bu yüz değiştirme yazılımı ise oldukça başarılı görünüyor.

Yazılım ile birlikte kameranızdan alınan görüntü eş zamanlı olarak işleniyor ve istediğiniz yüze sahip olabiliyorsunuz. Örneğin, önceden indirdiğiniz herhangi bir ünlünün fotoğrafı ile çok kolay bir şekilde toplantılara ortak olabilirsiniz. Yazılımın sahibi YouTube kanalında yayınladığı bir video ile Albert Einstein, Eminem ve Steve Jobs’un nasıl toplantılara ortak olabileceğini gösteriyor. Ortaya çıkan sonuç gerçek hayatta olduğu gibi olmasada izlemesi oldukça keyifli.

Avatarify nereden indirilir?

Avatarify kodları temel yazılım bilgisi olan kullanıcılar için GitHub üzerinden yayınlanmış durumda. Bu yazılımla birlikte gerçekleştireceğiniz toplantıları daha eğlenceli hale getirebilirsiniz. Ancak yazılımın gerçek zamanlı olarak kullanılabilmesi için bilgisayarınızın teknik özelliklerinin de oldukça güçlü olması tavsiye ediliyor. Tüm kullanıcılara açılan yazılımın farklı kullanıcılar tarafından da geliştirilmesi ile beraber önümüzdeki günlerde birçok kullanıcının bu yazılımı kolaylıkla kullanmasını beklemek çok uzun zaman almayacaktır.

Yüzünüzü değiştirmeyi sağlayan bu gibi yazılım sayısı arttıkça önümüzdeki günlerde gerçek ile sanal olan yüzleri ayırt etmek de oldukça güç olacak gibi görünüyor. Yazılımı kullanmak isteyenlerin seçtikleri yüze göre sesini taklit etmesi insanları bu duruma daha kolay ikna edebilir çünkü ses ile ilgili bir çalışma henüz bulunmuyor. Ancak sahte ses üreten yazılım şirketleriyle birlikte çalışıldığında karşınıza çıkan görüntüleri ayırt etmek için zamana ihtiyacınız olabilir.

Teknoloji haber bülteni için tıklayınız.

İlginizi Çekebilir:

iPhone 12 Pro Max ile İlgili Tasarım Görselleri Tüm Detaylarıyla Sızdırıldı

Yeni bir Samsung akıllı saat uygulaması, kullanıcılara el yıkama hatırlatması yapıyor

Sağlık Bakanlığı’nın Hayat Eve Sığar Uygulaması Yayınlandı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz