iPhone 12 Pro Max Tasarım Görselleri
Kaynak: beebom.com

Apple’ın 2020 içerisinde tanıtmaya hazırlandığı ve merakla beklenen yeni akıllı telefon modeli iPhone 12 Pro Max ile ilgili tasarım görselleri sosyal medya üzerinden tüm detaylarıyla sızdırıldı. Telefonda iPhone 5S veya eski nesil iPhone SE gibi daha köşeli bir tasarımın tercih edilmiş olması dikkat çekti.  

Her sene belirli zamanlarda Apple’ın seriye yeni eklenecek iPhone modeliyle ilgili telefon görücüye çıkarılmadan önce bazı tasarım görselleri sızdırılıyor. Bu yıl da teknoloji devinin iPhone SE’den sonra en merakla beklenen modeli olan iPhone 12 Pro Max ile ilgili tasarım görselleri sosyal medya üzerinden paylaşıldı. “EverythingApplePro” tarafından YouTube’da yayınlanan bir video aracılığıyla sızdırılan görseller, Max Weinbach’tan edinilen üç boyutlu çizimlere dayanarak hazırlandı. Weinbach, zaten tanıtılması beklenen yeni akıllı telefonlarla ilgili görseller sızdırmasıyla ünlü bir isimdi. Bu durum, iPhone 12 Pro Max ile ilgili yeni sızdırılan tasarım görsellerinin doğru olabileceği iddialarını da güçlendirdi. 

Telefonun seriye son eklenen iPhone modellerinden farklı olarak iPhone 5S veya eski nesil iPhone SE gibi daha köşeli bir tasarıma sahip olması dikkat çekti. Tasarım, eski iPhone kasalarını özleyen ve eski nesil iPhone tasarımlarını daha orijinal bulan teknoloji-severlerin ise beğenisini topladı. Bununla birlikte video ve görsellerde, iPhone 12 Pro Max’ın bir önceki modellere göre daha farklı bir kamera dizilimine sahip olduğu görüldü. Paylaşılan detaylara göre, söz konusu kamera bölmesi hala iPhone 11 Pro Max gibi kare bir tasarıma sahip. Fakat o modelden farklı olarak yeni Pro Max’da daha simetrik bir lens dizilimi mevcut. Ayrıca Tekno Safari olarak daha önce de aktardığımız üzere teknoloji devi, iPhone 12 Pro Max’ın kamera bölmesinde de yeni “LİDAR” sensör teknolojisini kullandı. “LİDAR” sensör teknolojisi, ilk kez bu yıl yeni iPad Pro modellerinin görücüye çıkışıyla tanıtılmıştı. 

Video, cihazı iPhone 11 Pro Max ile de karşılaştırdı

iPhone 12 Pro Max Tasarım Görselleri
Kaynak: beebom.com

Bununla birlikte video, yeni iPhone Pro Max’in daha ince çerçeveli bir tasarıma sahip olduğunu da gözler önüne serdi. “EverythingApplePro”, videoda iPhone 12 Pro Max ile ilgili detaylı tanıtım görselleri yanında cihazın iPhone 11 Pro Max ile karşılaştırıldığı bir bölüme de yer verdi. Apple, uzun süredir merakla beklenen ve daha uygun fiyatlı olacağı iddia edilen yeni nesil iPhone SE’yi de çok kısa bir süre önce görücüye çıkarmıştı. Cihazın, 24 Nisan tarihinde satışa sunulacağı aktarılmıştı. Seriye yeni eklenecek iPhone 12 ailesinin ne zaman kullanıcı beğenisine sunulacağı ise henüz bilinmiyor. 

iPhone 12 Pro Max ile ilgili tasarım görselleri ve ayrıntılı bilgilerin yer aldığı videoyu izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Son model iPhone işlemcisine sahip 5.300 TL’lik iPhone SE!

iPhone’da pek bilinmeyen 19 özellik

Apple Music uygulamasının web arayüzü kullanıma açıldı!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz