3g-teknolojisi-teknosafari

Mobil ağlar hızlı bir şekilde gelişmeye devam ediyor. Bununla birlikte 3G teknolojisinin kapanacağı duyuruldu.

3G hizmeti, uzunca bir süre mobil kullanıcıları internete bağlamak için kullanıldı. Artık internet sağlayıcıları, 3G hizmetlerini sunmayı bırakacağı duyuruldu. Bunun sebebi ise mobil sinyalleri iletmek için daha fazla kaynağa yer açmak.

Ağ sağlayıcıları, 3G hizmetini sonlandırarak 4G ve 5G teknolojileri için daha fazla spektruma sahip olacak. Bununla birlikte 4G ve 5G bağlantılarında iyileşme sağlanacak. Daha hızlı ve modern hizmetler sunan 4G ve 5G, kullanıcıların talebini daha iyi karşılayabilecek.

3g-nedir-teknosafari

Kullanıcıların telefonunun sağladığı tek bağlantı servisi 3G ise, bu telefonlar artık herhangi bir şekilde internete bağlanamayacak. Ancak bu telefonlar, artık oldukça eski olduğundan dolayı, 3G kullanan kişilerin oranı %1’in altında olduğu belirtiliyor.

Bunun yanında 2010 ila 2021 yılları arasında üretilen çoğu araba, navigasyon sistemi için 3G teknolojisini kullanıyor. Telefonların aksine arabalar, navigasyon hizmetini kaybetmeyecek. Bu sorunların çözümü için yazılım güncellemesi yeterli olacak.

Yalnızca 3G kapsama alanında yaşayan veya çalışan kullanıcılar ise, ne yazık ki herhangi bir şekilde internet hizmeti alamayacak. Son zamanlarda 4G başta olmak üzere 5G teknolojilerine odak artarken, 3G kullanan kullanıcı sayısı oldukça azalmış durumdaydı. Bu sebeple yüksek oranda bir mağduriyet yaşanmaması bekleniyor.

İlginizi Çekebilir:

Yüzüklerin Efendisi dizisi ismi ve tanıtım videosu yayınlandı

Horizon Forbidden West hikaye fragmanı yayınlandı

YouTube Premium için yıllık abonelik seçeneği geldi

Crypto Browser Project Beta sürümü yayınlandı

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz