Çin merkezli akıllı telefon üreticisi Vivo,  Türkiye Erkek A Futbol Milli Takımı ’nın “Ana Sponsoru” oldu. Türkiye pazarın 3 ay önce resmi olarak giriş yapan şirketin adını artık formalarda göreceğiz.

Pandemi kısıtlamaları nedeniyle online basın toplantısı ile gerçekleştirilen sponsorluk imza töreninde konuşan vivo Türkiye CEO’su Andrew Liu, futbolun tüm dünyada birleştirici bir unsur olduğunu belirterek “Futbol tutku ve coşku dolu bir spor ve dünya çapında milyonlarca taraftara neşe ve heyecan veriyor. Futbolun ruhu, titiz ve sürekli ilerlemeyle yakından alakalı. Bunlar hem Türk Futbolu’nun hem de vivo’nun ulusal ve global arenada paylaştığı değerler.” dedi. 

İmza törenine video konferans yöntemiyle katılan TFF Başkanı Nihat Özdemir ise “TFF olarak futbolda değerli yatırımları olan vivo ile iş birliği yapmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Federasyonumuz her zaman dünyanın en iyi markalarıyla iş birliği yapmıştır. vivo’nun Türkiye pazarına girme kararı bizi bir araya getirdi. Çinli bir ortakla ilk kez iş birliği yapmanın heyecanını yaşıyoruz. vivo küresel, öncü bir teknoloji şirketi ve onlarla olan ortaklığımız, Milli Takımımız için Dünya Kupası Elemeleri ve EURO 2020 öncesinde ekstra bir motivasyon olacaktır.” dedi. 

Milli Kaleci Mert Günok’da imza törenine katıldı

Online imza törenine ayrıca, TFF Sponsorluklar ve Pazarlamadan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Alkın Kalkavan, Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş ve Milli Kaleci Mert Günok da katıldı.

Vivo ayrıca Resmi Akıllı Telefon Ortağı oldu

Erkek A Milli Futbol Takımı ’na “Ana Sponsor” olan vivo, ayrıca A Milli Takım’ın “Resmi Akıllı Telefon Ortağı” olacak. Daha önce FIFA 2018 Dünya Kupası’nın ana sponsorları arasında yer alan vivo, Türkiye Erkek Futbol Milli Takımı haricinde EURO 2020 turnuvalarının da resmi akıllı telefon ortağı.

Düzenlenen online imza töreni ve basın toplantısında vivo markasının Erkek A Milli Futbol Takım’ının ana sponsoru olduğunu duyurmaktan dolayı mutlu olduklarını belirten vivo Türkiye CEO’su Andrew Liu, “Bu güzel ülkeye ve insanlarına sağlam bir bağlılıkla Ağustos 2020’de Türkiye pazarına girmekten onur duyduk ve bugün kararlılığımıza ve adanmışlığımıza yönelik somut bir adım atıyoruz. Türkiye Futbol Federasyonu ile bizi “resmi akıllı telefon ortağı”, daha da önemlisi önümüzdeki iki yıl boyunca Türkiye A Milli Takımı’nın güvenilir ortağı yapacak bir anlaşma imzalıyoruz.” dedi.

Türkiye’de futbolun gelişimine ve özellikle de ülkenin gururu Milli Takım’a verdiği desteklerden ötürü vivo’ya teşekkür eden TFF Sponsorluklar ve Pazarlama’dan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Alkın Kalkavan ise “Yeni sponsorumuz vivo; akıllı telefon teknolojisi sektörünün en önemli oyuncularından biri ve dünyada başarılı bir marka. Ülkemizde kısa süre önce faaliyetlerine başlayan vivo ile iş birliği yapmaktan ve futbolumuzu desteklemek için başka bir global marka daha getirmekten gurur duyuyoruz.” dedi. Milli Takımın yeni başarılarında vivo’nun desteğinin kendilerini daha da güçlendireceğini ifade eden Kalkavan, “Bu nedenle bu iş birliğinin daha uzun yıllar devam etmesini diliyorum.” şeklinde konuştu.

Vivo 2 yıl ana sponsor

Türkiye pazarına Ağustos ayında iddialı bir giriş yaptıklarını, ancak Türkiye Erkek A Milli Takımı’nı destekleme fikri ile TFF ile görüşmelerinin daha önce başladığını belirten vivo Türkiye Pazarlama Müdürü Selin Dayıoğlu Kıran ise “vivo olarak Türkiye Futbol Federasyonu ve Erkek A Milli Takım’na 2 yıl boyunca destek vermekten gurur duyuyoruz. Marka olarak Türkiye’de adım adım büyürken, markamıza inandığımız kadar, Türkiye A Milli Takımı’na da inanıyor ve güveniyoruz. Umuyoruz ki, EURO 2020’de de hep birlikte sevineceğiz. İnşallah sonunda kupayı da alırız.” şeklinde konuştu.

İlginizi Çekebilir:

Vivo X60, Samsung Exynos 1080 İşlemci Kullanan İlk Akıllı Telefon Olacak 

Vivo, 5G Destekli Yeni Akıllı Telefonu Vivo Y52s’yi Tanıttı

Teknoloji Haber Bülteni DigiToll:

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz