iPhone 14 kullanıcıları sorun bildirmeye başladı. Ünlü teknoloji Youtuber’ı Marques Brownlee’nin Twitter gönderisinin yorumları, iPhone 14 kullanıcılarının şikayetleriyle dolup taştı.

Apple’ın 7 Eylül tarihinde gerçekleştirdiği Far Out etkinliğinde, birçok teknolojik ürünün yanı sıra iPhone 14 ailesi tanıtılmış ve kullanıcılardan büyük ilgi görmüştü. Tanıtım, ön sipariş, teslim alma gibi heyecanlı süreçlerin ardından kullanıcıların heyecanı sona erdi ve sosyal medya platformlarında iPhone 14’ün sorunları hakkında açıklamalar yer almaya başladı.

Ünlü teknoloji YouTuber’ı Marques Brownlee, Twitter’dan paylaştığı bir gönderide iPhone 14 kullanıcılarından karşılaştıkları sorunları paylaşmalarını istedi. 5 gün içerisinde o gönderiye 5.000’den fazla yorum yapıldı ve iPhone 14’ün problemleri gözler önüne serildi.

iPhone 14’ün Problemleri Hepimizi Şaşırttı!

Ünlü Youtuber Marques Brownlee’nin Twitter gönderisine yapılan yorumlar kısa sürede viral oldu. Gönderiye yorum yapan kullanıcılar, iMessage ve FaceTime aktivasyonunda yaşanan sorunlar, CarPlay ve veri aktarımı bug’ları ve telefonun rastgele kendini yeniden başlatması gibi birçok problemden bahsetti. Bu geri bildirimler, iPhone 14’ü test etme fırsatı bulamayan kullanıcıları bir hayli şaşırttı.

Kullanıcıların en çok şikayet ettiği konu, kilit ekranı oldu. Kilit ekranı sorunu, iOS 16’nın geldiği tüm telefonlarda göze çarpıyor olsa da iPhone 14 ve 14 Pro kullanıcıları bu konuda en çok mağduriyet yaşayan grup oldu. Kullanıcılardan geri gelen bildirimlere göre kilit ekranını düzenlerken ekran kendi kendine dönüyor ve bu da kullanıcıların en büyük mağduriyetlerinden biri haline geliyor.

iPhone 14 Ailesi ile İlgili Şikayetler Kilit Ekranıyla Sınırlı Değil!

iPhone 14 ile ilgili şikayetlerden bir diğeri ise Dynamic Island özelliği. Kullanıcıların ifade ettiğine göre Dynamic Island, ekranın olmaması gereken bir yerinde ve olmaması gereken bir şekilde beliriyor. Bu da ekran kullanım deneyimini zorlaştırıyor.

Ayrıca her ne kadar hata olarak sayılmasa da kullanıcılar için işleri zorlaştıran bir nokta daha var. Geri bildirimlere göre iOS 16 ile birlikte gelen ‘Always on display’ özelliği bataryayı aşırı fazla tüketiyor. Bu da kullanıcıların şarja bağımlılığını artırıyor. Kullanıcılar ekran ve Dynamic Island ile birlikte bu durumdan da şikayet ediyor. Sizler de iPhone 14’ün kronik sorunlarıyla ilgili görüş ve düşüncelerinizi yorumlar kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz