Acer, ConceptD markalı dizüstülerinden ConceptD 7’yi piyasaya sundu. Üstün renk doğruluğu sunan ekranı ve yüksek değerlerde video işleme gibi üst düzey grafik gücü gerektiren görevlerdeki yüksek performansı ile öne çıkan ConceptD 7 dizüstü bilgisayarlar, 9. nesil Intel Core i7 işlemci ve NVIDIA GTX 2060 serisi grafik kartları ile birlikte geliyor. Peki Acer ConceptD 7 kaç para?

Yüksek performansının yanı sıra tasarım detaylarıyla da kullanıcıları kendine çeken ConceptD 7, alüminyum kasa ve zamana meydan okuyan tasarımıyla her çalışma ortamına mükemmel uyum sağlıyor. Dünyanın önde gelen tasarım ödüllerinden Good Design Ödülü’ne layık görülen ve yalnızca 17,9 mm inceliğinde ve 2,1 kg ağırlığında olan ConceptD 7, zarif tasarımına çeşitlilik sunan bağlantı noktalarını sığdırmayı da başararak kullanıcıların çalışırken tüm çevre birimlerini bağlayabilmesini sağlıyor. Sunduğu yüzde 81’lik ekran gövde oranıyla da kullanıcıları daha fazla çalışma alanıyla buluşturan Acer ConceptD 7, 15.999 TL’lik fiyatla satışla sunuldu.

Renkleri Üstün Doğruluk ile Yansıtan Ekran

Ultra yüksek işlem gücü sayesinde içerik üretimi ile uğraşan kullanıcıları destekleyen ConceptD 7 dizüstü bilgisayarlar, profesyonellerin sadece yaratıcılıklarına odaklanmasına imkan tanıyor.ConceptD 7, içerik oluşturucuların ağır iş yüklerinde gerçek zamanlı video düzenleme ve işleme performanslarını artırırken, PANTONE onaylı 15,6 inç UHD (3840 x 2160) 4K IPS ekranıyla renk doğruluğunun kritik önem taşıdığı tasarım işlerinde asla hayal kırıklığına uğratmıyor. Adobe RGB renk gamının yüzde 100’ünü kapsayan bu ekran, Delta E < 2 seviyesinde olağanüstü renk doğruluğu sunuyor.

Yaratıcılık İçin Daha Çok Zaman

En zorlu iş yüklerinin dahi altından kalkabilmesi için yüksek donanımla kullanıcıların karşısına çıkan ConceptD 7, hem 3D hem de 2D tasarımlar üzerinde çalışan profesyonellerin video düzenlerken çok daha hızlı olmasına imkan tanıyarak gerçek zamanlı ön izlemeler elde etmelerini sağlıyor. Video işleme ve dosyaların dışa aktarımı gibi zahmetli ve sıradan donanımlar üzerinde çok zaman isteyen görevlerde kolaylık sağlayıp zaman kaybının önüne geçiyor. NVIDIA GTX grafik kartıyla beraber gelen cihaz, bir grafik kartından çok yüksek performans talep eden görevleri çok daha hızlı yapmayı mümkün kılıyor ve iş akışlarını hızlandırıyor. Tüm bu üstün donanımı ve kullanıcıların hem konforlu hem de verimli çalışmasını sağlayan teknik özelliklerine ek olarak ConceptD 7 dizüstüler, 40 db’nin (kütüphane sessizliğine eş değer) altında ses seviyesi ve 4. nesil Aeroblade 3D fanın sunduğu özel tasarımlı soğutma sistem sayesinde çalışma ortamının sessizliğini de sağlıyor.

Acer, yaratıcılığa ilham veren ConceptD modellerinden ConceptD 5 dizüstü bilgisayarın yanı sıra profesyonel renk doğruluğu ve (4K UHD) 3840 x 2160 piksellik çözünürlük sunan ConceptD CP3 monitörlerin de yakın zamanda satışa sunulacağını duyurdu.