Porsche, 911 Carrera serisi için yeni bir model tanıttı. 911 Carrera T olarak isimlendirilen bu yeni model, standart modelden daha hafif ve 300 km/sa hıza ulaşabiliyor.

Almanya merkezli otomobil üreticisi Porsche, düzenlediği bir etkinlikte “911 Carrera T” isimli yeni otomobilini kullanıcıların beğenisine sundu. 911 Carrera’nın yeni ve sürücü odaklı bir versiyonu olarak üretilen bu otomobil, standart 911 Carrera ile 911 Carrera S’in arasında yer alıyor.

Porsche 911 Carrera T, diğer 911 Carrera modelleri ile genel anlamda aynı tasarıma sahip. Dış görünümde, önceki modellerle aynı araç çizgileri, arka kısım ve yuvarlak farlar göze çarpıyor. Ancak iç kısım incelendiğinde, tasarım farklılıkları görülüyor.

Porsche 911 Carrera T Resmen Tanıtıldı

Porsche 911 Carrera T, standart bir 911 Carrera’ya göre performans odaklı bir otomobil olarak tasarlandı. Şirket, bu performansı sağlayabilmek için, ağırlık konusunda oldukça dikkat çekici çalışmalar yaptı. 911 Carrera T’de, standart modelden daha ince olan camlar kullanıldı. Elbette bu durum, 911 Carrera T’nin ses yalıtımının, standart modelden daha hafif olmasına yol açtı.

Tüm bunlara ek olarak, aracın tasarımında arka koltuklara da yer verilmedi. Tüm bu farklılıklar bir araya gelince, 911 Carrera T’yi 911 Carrera’dan 45,36 kilogram daha hafif hale getirdi.

Bu Özellikler Performansı Artırıyor!

Porsche’nin yeni otomobili, 379 beygir gücü ve 449 Nm tork değerine sahip olan çift turbo şarjlı 3.0 litrelik motordan güç alıyor. Bu motor, 7 ileri vitesli manuel veya 8 ileri vitesli otomatik şanzıman ile destekleniyor. Maksimum hızı 291 km/s olarak açıklanan otomobil, manuel vites seçeneğinde 4,3 saniyede, otomatik vites seçeneğinde ise 3,8 saniyede 0-100 km/sa hıza ulaşıyor.

Porsche’nin, performans odaklı yeni aracı 911 Carrera T, sürüş keyfine önem veren kullanıcıları bir hayli memnun edecek gibi görünüyor. Aracın ne zaman satışa çıkacağı ve Türkiye’ye gelip gelmeyeceği konusunda henüz net bir bilgi bulunmuyor.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz