adata-ddr-ram-teknosafari

Adata, yeni nesil DDR5-4800 belleklerini duyurdu. Kayda değer oranda performans ve kapasite artışı getiren yeni DDR5 RAM modelleri, önde gelen anakart modelleri ile tam uyuma sahip.

Adata, bugün yaptğı açıklama ile birlikte yeni nesil DDR-4800 belleklerini duyurdu. Markanın yeni nesil DDR5 RAM modeli 4800MT/s (megatransfer/ saniye) hıza ve modül başına 32GB’a varan kapasiteler sunuyor.

Adata DRAM Ürünleri Kıdemli Müdürü Nick Dai, konu hakkında, “Güçlü Ar-Ge altyapımız ve dünyanın önde gelen anakart üreticileriyle olan yakın işbirliğimiz sayesinde yeni nesil performansı sunan, daha yüksek kapasiteye sahip ve daha stabil çalışan bellek modülleri üretmeyi hedefledik. Önümüzdeki aylarda içerik üreticileri, oyuncular ve diğer kullanıcılar için ihtiyaçlarına göre çeşitli DDR5 ürünler sunacağız.” şeklinde açıklamalarda bulundu.

adata-ddr5-4800-bellek-teknosafari

Yeni nesil belleklerin geliştirme aşamasında Aorus, Asrock, Asus, Gigabyte, MSI ve ROG gibi markalar ile işbirliği yapıldı. Bu sayede Adata yeni nesil bellekler, pek çok marka ve model anakartta tam uyumluluk elde etmiş oldu.

Önceki nesle kıyasa DDR5 işlemci çekirdeği başına daha fazla bant genişliği sağlayarak performans artışı getiriyor. ADATA DDR5-4800, 8GB16GB ve 32GB kapasite seçenekleri ve 4800MHz’a varan hızlar sunuyor. Hata Düzeltme Kodu (ECC) teknolojisine ve dâhili bir Entegre Güç Yönetim Devresi de (PMIC) daima doğru veri iletimini ve enerji verimliliğini garanti ediyor.

İlginizi Çekebilir:

ADATA, Xtreme Innovation Bünyesinde Yeni Ürünlerini Tanıttı

Kingston DDR5 Bellekler için Intel Platform Onayı Aldı

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz