Xiaomi Ses ile Şarj
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

Çin merkezli teknoloji şirketi Xiaomi tarafından alınan yeni bir patent, şirketin ses ile şarj teknolojisi üzerinde çalıştığını ortaya çıkardı. Geliştirilen ses ile şarj cihazının; bir ses toplama cihazı, çoklu enerji dönüştürme cihazı ve güç dönüştürme cihazından oluştuğu kaydedildi.  

Çin merkezli teknoloji şirketi Xiaomi, kısa bir süre önce görücüye çıkardığı ‘Air Charge’ teknolojisi ile kullanıcıların cihazlarını kablosuz olarak havadan şarj edebilecekleri bir yöntem tanıtmıştı. Xiaomi tarafından alınan yeni bir patent ise şirketin ses ile şarj teknolojisi üzerinde çalıştığını da ortaya çıkardı. Söz konusu patent başvurusu, Çin Ulusal Fikri Mülkiyet İdaresi’ne yapıldı. Aktarılan detaylara göre; patenti alınan teknoloji, cihazların ses ile şarj edilebilmesini mümkün kılıyor. Geliştirilen cihaz; bir ses toplama cihazı, çoklu enerji dönüştürme cihazı ve güç dönüştürme cihazından oluşuyor. Teknolojinin kullanıma sunulduğu kurulum ise bir sesle şarj cihazı, bir enerji depolama cihazı ve bir elektronik aygıt içeriyor.  

Paylaşılan diğer bilgilere göre; kullanılan ses toplama cihazı, ortamdaki sesi mekanik titreşime dönüştürecek ve mekanik titreşimi enerji dönüştürme cihazına iletecek. Enerji dönüştürme cihazı ise mekanik titreşimi, alternatif akıma dönüştürecek. Güç dönüştürme cihazı da elektronik bir aygıtı şarj etmek için aktarılan alternatif akımı, doğru akıma çevirecek. ‘Sound Charge’ teknolojisi, kullanıcıların herhangi bir prize ve güç girişine ihtiyaç duymadan cihazlarını şarj edebilmesini mümkün kılmayı hedefleyecek.  

Xiaomi tarafından geliştirilen sesle şarj teknolojisi, gerçek bir kablosuz şarj çözümü sunmayı amaçlıyor

Xiaomi Sesle Şarj

Diğer yandan; Xiaomi tarafından geliştirilen sesle şarj teknolojisi, gerçek bir kablosuz şarj çözümü sunmayı amaçlıyor. Teknolojinin ne kadar verimli olacağı ise henüz ticari kullanıma sunulmadığı için bilinmiyor.  

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Xiaomi, Pil Sağlığı Göstergesi Özelliğini Bazı Telefonlarına Getirdi

Xiaomi, Geliştirdiği Deprem Bildirim Sisteminin Önceden Deprem Tahmini Yapabileceğini Açıkladı 

Xiaomi’nin 200 W Hızlı Şarj Teknolojisi 8 Dakikada Tam Şarj Ediyor!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz