Pandemi nedeniyle sokağa çıkma kısıtlamaları kapsamında hafta sonu yasaklarının uygulanmaya başlandığı bu dönemde, evlerimizde ailelerimizle eğlenceli vakit geçirmek istiyoruz. Uzaktan eğitime geçilmesi ve arkadaşlarıyla görüşememesi nedeniyle çocukların da etkilendiği bu süreçte en çok da onlarla, evde yapılabilecek aktivitelere yönelmeye çalışıyoruz. Bu nedenle, çocukların çevrimiçi oyunlara olan ilgisini de göz önünde bulundurarak aileyle oynanabilecek en iyi oyunlar listesini hazırladık. İşte hafta sonu yasaklarını en iyi şekilde değerlendirmenin yolu. ‘Aileyle oynanabilecek en iyi oyunlar’. Detaylar haberimizde…

Covid-19 nedeniyle evlerimizde kalmak zorunda olduğumuz süreç devam ediyor. Şu an en uzun sokağa çıkma yasağı cuma akşam 21.00’de başlayıp pazartesi sabah 05.00’e kadar süren yasaklar. Yani çalışan aileler için çocuklarıyla en verimli vakit geçirebildikleri günler diyebiliriz. Fakat toplum sağlığı için mecburi olan sokağa çıkma yasaklarını evlerimizde eğlenceli aktivitelerle de geçirebiliriz. Bu aktivitelerden biri de çevrimiçi oyunlar. İşte Tekno Safari editörleri olarak sizler için ‘aileyle oynanabilecek en iyi oyunlar’ listesiyle karşınızdayız. 

En İyi Oyunlar 

Aileyle Oynanabilecek En İyi Oyunlar

Ailemizle veya arkadaşlarımızla çiftlik kurmak, hayaletlerle savaşmak, yeni bir eve taşınmak, şehir kurmak, yemek yapmak, ıssız adaları keşfetmek için haberimize göz atabilirsiniz. İşte; ‘aileyle oynanabilecek en iyi oyunlar’. 

Bee Simulator 

En İyi Oyunlar

Hafta sonu yasaklarında evinizde ailenizle birlikte oynayabileceğiniz en iyi oyunlar listemizde ilk sırada ‘Bee Simulator’ yer alıyor. Bu oyunda birer arı olacaksınız. Arılara dair verdiği bilgilerle eğlendirdiği kadar öğretici de olan Bee Simulator’de kendi arınızı oluşturuyorsunuz. Oyundaki temel görevler ise; polen toplamak. Oyuncu topladığı polenleri kovana bırakıyor ve bu sayede bilgi puanları kazanıyor. Bununla birlikte, dünyada yer alan başka arılarla, gezindiğiniz park için başka hayvanlarla da karşılaşıyorsunuz. Eğlence için yarışıyor dans ederek diğer arılarla iletişime geçiyorsunuz. Bee Simulator oyununu, PS4, Xbox OneNintendo Switch ve Windows üzerinden ve 4 kişiye kadar oynayabilirsiniz.  

Started Valley 

En İyi Oyunlar

Aile oyunları arasında ve çiftlik oyunları türünde olan ‘Started Valley’ , 4 oyuncu ile oynayabilirsiniz. Oyunda, dededen kalma çiftliği yeniden düzenlemeye ve burada bir hayat kurmaya çalışıyorsunuz. Fakat çiftliğe ilk adım attığınızda yıllardır kullanılmadığı için yapmanız gereken pek çok iş oluyor. Oyuncunun çiftliğe gelmesinin bir hikayesi olduğu için de diğer çiftlik oyunlarından ayrılıyor diyebiliriz. Aynı zamanda, tarımcılık, hayvancılık, balıkçılık, toplamacılık, madencilik olmak üzere çeşitli görevleriniz bulunuyor. Started Valley oyununu, Windows, PS4, Nintendo Switch ve  Xbox One ile oynayabiliyorsunuz.  

Dream Daddy: A Dad Dating Simulator 

En İyi Oyunlar

Ailecek oynanabilecek en iyi oyunlar listemizde bulunan ve baba tabanlı olan bir başka oyun da ‘Dream Daddy: A Dad Dating Simulator’. 7 farklı babanın bulunduğu oyunda kendi baba karakterimizi yaratıyor ve ardından sahil kasabası Mapple Bay’a taşınıyoruz. Çeşitli senaryoları ve farklı oyun sonlarının olduğu oyunda, yan görevler ve oyun boyunca mini oyunlarla karşılaşacaksınız. Bu oyunu, Windows, Mac, Linux, PS4 ve Nintendo Switch üzerinden oynayabilirsiniz.  

Luigi’s Mansion 3 

En İyi Oyunlar

Listemizde sırada yer alan oyunda; MarioLuigiToad kardeşler ve bizim olduğumuz oyunda öncelikle bir otele gidiyoruz. Çok güzel karşılandığımız bu otelde odamıza yerleşip uyumaya karar verdiğimizde gece yarısı bir çığlık sesiyle uyanıyor ve bu durumun tuzak olduğunu anlıyoruz ve olaylar burada başlıyor. Daha sonra hayaletleri yakalamaya ve onları hapsetmeye çalışıyoruz. Arkadaşlarınızla da oynayabileceğiniz oyuna Nintendo Switch üzerinden ulaşabilirsiniz. 

Untitled Goose Game 

En İyi Oyunlar

Listemize sırada oldukça farklı bir oyunla devam ediyoruz. ‘Untitled Goose Game’ ile ne bir çiftlik düzenliyor ne de hayaletlerle başa çıkmaya çalışıyoruz. Oyunda bulunan kaz karakteri karşısına çıkan insanları sinir ediyor, onlara saldırıyor, küçük çocukları korkutuyor ve insanların eşyalarını çalabiliyor. Elbette oyuncu olarak siz de bu oyundaki kaz oluyorsunuz ve size verilen belli görevleri de yerine getirmeniz gerekiyor. Gizli görevlerin de yer aldığı oyunda yaramaz bir kaz olarak insanları fazlasıyla sinirlendiriyoruz. Aynı zamanda oyunda bulunan bulmacalar bölümünde ise bir ekibe ihtiyacınız oluyor. Bu oyunu, Windows, Mac, PS4, Xbox One ve Nintendo Switch ile oynayabilirsiniz. 

Overcooked 

En İyi Oyunlar

Bir aşçılık oyunu olan ‘Overcooked’ aileyle oynanabilecek en iyi oyunlar arasında listemize giriyor. Birden fazla aşçının olduğu oyunda, tek başınıza veya arkadaşlarınızla birlikte müşterilerden gelen siparişleri yetiştirmeye çalışırken, birden fazla aşçıyı kontrol ediyor ve hızlı karar vermek durumunda kalıyorsunuz. Ekibinizle organize olmanız gereken oyunda, müşterileri memnun etmeniz gerekiyor. Windows ve Mac’da bulabileceğiniz oyunu, PS4, Linux, Xbox OneNintendo Switch üzerinden oynayabilirsiniz.  

Animal Croosing: New Horizons 

En İyi Oyunlar

Aileyle oynanabilecek en iyi oyunlar listemizde son sırada ‘Animal Croosing: New Horizons’ yer alıyor. Nintendo Switch’de oynayabileceğiniz oyun bir yaşam simülatörü. Bir eve taşındığınız, arkadaşlar edindiğiniz ve ıssız bir adayı keşfettiğiniz oyunda evinizi, şehrinizi tasarlıyor, fatura bile ödüyorsunuz. Diğer oyuncuların ve arkadaşlarınızın da adalarını ziyaret edebildiğiniz oyunda kurduğunuz evren nedeniyle özellikle de karantina günlerinde keyifle oynanabilecek nitelikte.  

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Google Stadia, ‘iOS’ İşletim Sistemli Cihazlara Geliyor!

Samsung’un Galaxy A72 Telefonunun Tasarım Görselleri Sızdı

Zoom, Yılbaşında 40 Dakika Süre Sınırlamasını Kaldıracak

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz