amazon-astro-ozellikleri-teknosafari

E-ticaret devi Amazon, ev robotu Astro modelini tanıttı. Amazon Astro ‘nun özellikleri ve fiyatı belli oldu. Detaylar haberimizde… 

Akıllı ev teknolojileri gün geçtikçe gelişmeye devam ediyor. Amazon, bu teknolojiyi akıllı ev robotu Astro ile çok daha ileri seviyeye taşıyor. Astro özellikleri ve fiyatı ile dikkat çekiyor.

Akıllı ev robotu Amazon Astro özellikleri

amazon-astro-kamera-teknosafari

Astro, evde bulunan bir güvenlik görevlisi gibi evde devriye gezebiliyor. Üzerinde bulunan periskop kamerası ile evde olağan dışı bir durum sezerse, telefona bildirim gönderebiliyor. Ayrıca robota bağlanarak kamerada olan biten de izlenebiliyor.

Ayrıca Astro, özel alanlara da girmemesi için ayarlanabiliyor. Yani kullanıcılar, isterse Astro’yu sadece belirlenen bölgelerde devriye gezecek şekilde ayarlanabiliyor. Ya da güvenlik kuşkusu olan kullanıcılar, kamera ve mikrofonu tamamen devre dışı olarak kullanabiliyor. Fakat bu durumda Astro herhangi bir şekilde dolaşma yetisini kaybedecektir.

Bunun yanında Astro, ev sahibini takip edebiliyor ve görüntülü görüşme yapılmasına olanak tanıyor. Bu özelliğin kullanılması için yalnızca görüntülü görüşme esnasında kamera ve mikrofon erişimine izin verilebiliyor.

Amazon Astro fiyatı

Amazon, akıllı ev robotu Astro’nun fiyatını 999,99 dolar (güncel kur ile 8.8850 TL) olarak açıkladı. Ancak bu fiyat başlangıç olarak yalnızca ABD için geçerli olacak. İlerleyen süreçte robotun fiyatı 1.449,99 dolar olarak dünya genelinde satılacak.

Bunların yanında Amazon, ileriki dönemerde çok daha gelişmiş bir akıllı ev robotu üzerinde çalıştıklarını da belirtti. Astro, ileride çok daha gelişmiş özellikler ile yeniden karşımıza çıkacak. Ayrıca şu anki Astro da yazılımsal güncellemeler ile yeni özelliklere erişebilecek.

İlginizi Çekebilir:

Amazon Prime, Yalnızca Mail ya da Telefon ile Hediye İmkanı Sunuyor

Amazon Prime Ekim 2021 Ücretsiz Oyunları Yayınlandı

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz