Google Camera Go HDR Desteği
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

Google, ‘Camera Go’ uygulamasına uygun fiyatlı Android akıllı telefonlar için ‘HDR’ desteği eklediğini duyurdu. Uygulamanın, yapay zeka teknolojisi sayesinde düşük konfigürasyonlu cihazlarda yüksek fotoğraf kalitesi elde edilebilmesini mümkün kıldığı ifade edildi.  

Google, ‘Camera Go uygulamasına gönderdiği bir güncelleme ile ‘HDR’ desteği eklediğini duyurdu. Söz konusu özelliğin, uygun fiyatlı Android akıllı telefonlara ‘HDR’ desteği getireceği ifade edildi. Uygulamanın ayrıca, yapay zeka teknolojisi sayesinde düşük konfigürasyonlu cihazlarda yüksek fotoğraf kalitesi elde edilebilmesini mümkün kıldığı belirtildi.  

ABD’li teknoloji devi; uygulamanın şu anda yalnızca ‘Nokia 1.3’, ‘Wiko Y61’ ve ‘WikoY81’ modellerine indirilebildiğine işaret etti. ‘APK’ üzerinden yapılan indirmelerde ise ‘HDR’ ve ‘Gece Modu’ desteğinin çalışmadığı dile getirildi. Uygulamanın indirilebildiği ürün yelpazesinin, yakın bir gelecekte genişletileceği tahmin edildi. Öte yandan; ‘Camera Go’ uygulaması bünyesine, kısa bir süre önce ‘Gece Modu’ desteği de eklenmişti.  

‘Google Fotoğraflar’ platformuna da yakında ‘3D Sinematik Fotoğraf’ özelliği eklenmesi bekleniyor 

Google Fotoğraflar 3D Fotoğraf Özelliği

Paylaşılan diğer bilgilere göre, ‘Google Fotoğraflar’ platformuna da yakında ‘3D Sinematik Fotoğraf’ özelliği eklenmesi bekleniyor. Aşamalı bir biçimde yaygın kullanıma açılacak olan özellik, platforma yüklenen fotoğraflardan otomatik olarak ‘3D’ fotoğraflar elde edilebilmesini mümkün kılıyor. Makine öğrenimi ve yapay zeka teknolojisiyle çalışan özellik sayesinde, ‘Google Fotoğraflar’ bünyesine eklenen görsellere sinematik bir etki katılabiliyor.  

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Google Fotoğraflar’a Kolaj Desteği Eklendi

Google Fotoğraflar’da Renk Parlatma Özelliği Ücretli Olacak

Google Fotoğraflar ‘ın Tasarımı Değişiyor!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz