bakanlik-yangin-ucak-teknosafari

T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı, bugün yaptığı bir paylaşım ile, orman yangınlarına karşı yeni uçak ve helikopter alımı için ihale sürecinin başladığını duyurdu.

Tarım ve Orman Bakanlığı, bugün yaptığı paylaşım ile, orman yangınları ile mücadele için yeni amfibi, büyük ve küçük uçaklar başta olmak üzere, birçok helikopter alınacağını açıkladı. İhale yolu ile satın alınacak olan uçaklar, Savunma Sanayi Başkanlığı tarafından başlatıldı.

T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı, resmi Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşım ile uçak ve helikopter alımları olacağını duyurdu. Ancak bu araçlar, sipariş hesabı ile alınacağı düşünülürken, ihale yolu ile alınacak. Bu sebeple satın alım tamamlanana kadar, kiralama yolu ile ihtiyaçlar karşılanacak.

2022 yılında orman yangınlarıyla mücadele edebilmek amacıyla; 5 adet amfibi uçak, 5 adet büyük tanker uçak, 10 adet küçük tanker uçak ve 55 helikopterden oluşacak hava gücü için ihale süreci Savunma Sanayi Başkanlığı tarafından başlatılmıştır.

 

5 adet amfibik uçak satın alınması için Savunma Sanayi Başkanlığı ile birlikte çalışmalarımız devam ediyor. Amfibik yangın söndürme uçaklarının sipariş üzerine üretilen özel uçaklar olması sebebiyle, uçaklar tedarik edilene kadar kiralama usulü ile hizmet alınmaya devam edilecektir. Kamuoyunun bilgisine saygıyla sunulur.

Paylaşım ile birlikte sosyal medyada, alımların ihale yolu ile yapılması konusunda eleştiriler başladı. Bakanlık tarafından herhangi bir açıklama yapılmadı.

İlginizi Çekebilir:

Harmony OS 3.0 çıkış tarihi belli oldu

Samsung televizyonlara GeForce Now ve Google Stadia desteği geliyor

Samsung, 4K 240 Hz monitör üzerinde çalışıyor

Tesla, 2021 yılı satış sayısını paylaştı

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz