Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay “Kendi parasını basan ilk belediye olabilir miyiz bilmiyorum. Bu konuda iş birliğine hazırız” diyerek, Konya’ya özel kripto paralarını üretmek istediklerini söyledi. 

Türkiye Belediyeler Birliği tarafından düzenlenen Akıllı Şehirler ve Belediyeler Kongre ve Sergisi’ndeki belediye başkanları oturumunda, altı büyükşehir belediye başkanı çalışmalarını, projelerini ve hedeflerini anlattı.  Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay burada yaptığı konuşmada sosyal yardımların yapılabileceği, belediye iştirakindeki şirketlerin alım satımlarını gerçekleştirebilecekleri ve vergi tahsilatının yapılabileceği “şehir coin (kripto para)” uygulaması üzerinde çalıştıklarını söyledi.  

KonyaKonya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, belediye başkanlarıyla katıldığı toplantıda Belediyelerin ve başkanların en önemli görevinin “para bulmak” olduğunu belirtti ve kripto para fikri için şunları söyledi: “Kendi parasını basan ilk belediye olabilir miyiz bilmiyorum. Bu konuda iş birliğine hazırız”

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay Blockchain üzerinde çalışmalar yürüttüklerini ve kripto para, ‘’şehir coin’’ ile yapacakları sosyal yardımlarla bir ekosistem oluşturabileceklerini düşüyor. Zaman içerisinde belediye bünyesinde yapılan alım satımlarda da şehir coin kullanımı ile bu ekosistemi genişletebileceklerini düşünen Altay, projelerini başarılı bir şekilde hayata sokmaları durumunda ilerleyen dönemde yasal düzenlemeler ile belediyenin aldığı vergileri bile şehir coin kullanarak alabileceklerini söyledi. Kendi kripto paralarını üretmek için iş birliğine hazır olduklarını ekledi.

Kaynak: T24

Türkiye Kripto Para Kullanımında Dünyada Birinci Sırada Yer Aldı

Kapalı Çarşıda Bitcoin ile Altın Satışı Başladı