Midas, 11 milyon dolarlık yatırımla yeni iş modelleri geliştirmeyi hedefliyor

Türk ve ABD hisse senetlerine yatırımı kolaylaştıran Midas, 11 milyon dolar yatırım aldı. Midas, bu yatırımı yeni iş modelleri geliştirmek ve yatırım alanındaki yeni teknolojilere yönlendirmeyi hedefliyor. Girişimin yatırımcıları arasında Twitter ve Snapchate yatırım yapan Spark Capital ve UiPath ve Peak de dâhil olmak üzere Doğu Avrupa ve Türkiye’nin en büyük unicorn’larına yatırım yapan Earlybird Digital East Fund ile Getir’in ilk yatırımcıları Revo Capital bulunuyor.  Midas, ilk yatırımını Mart 2021’de DenizBank’ın Girişim Sermayesi Fonu Deniz Ventures’tan almıştı.

Üç ayda yüzde 150 büyüme

Yatırıma ilişkin görüşlerini açıklayan Midas’ın Kurucu ve CEO’su Egem Eraslan, “Bir yıldan kısa bir süre içerisinde yerli ve yabancı önemli fonlardan 11 milyon doların üzerinde bir yatırım aldık. Son 3 ay içerisinde yüzde 150 büyüdük ve 70 kişilik bir mühendislik takımı kurduk. Twitter ve Snapchat’in yatırımcıları arasında yer alan, fintech alanında Coinbase, Plaid, Wealthfront, Alpaca, Marqeta gibi şirketlere yatırımları bulunan Spark Capital’ın Türkiye’deki ilk yatırımıyız” dedi.  Egem Eraslan, “Bu yatırımı TL bazlı enstrümanlar ve kriptopara ürünlerini geliştirmek, aynı zamanda diğer finans uygulamalarına yatırım altyapısı sağlamak için kullanmayı planlıyoruz” diye konuştu.

Apple, Google ve Amazon hisselerini almak mümkün

Türkiye’de kullanıcıların yatırım sürecini kısaltan ilk ve tek SPK lisanslı aracı kurum olduklarını ve hesap açılışı, para transferi, hisse alım-satımı gibi tüm işlemleri hızlandıran altyapı ve teknolojiyi sıfırdan ürettiklerini belirten  Egem Eraslan, “Bir alt limit sınırı olmadan, 1.5 dolar gibi düşük işlem ücreti ile bireysel yatırımcılar için Amerikan borsalarında işlem olanağı sunuyoruz. Midas kullanıcıları Google, Apple, Starbucks, Facebook veTesla gibi şirketlere yatırım yaparak kazançlarına da ortak olabiliyor. Ayrıca canlı verileri de ücretsiz sunuyoruz” ifadelerini kullandı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz