Ana Sayfa Oyun Devil May Cry 5 Special Edition, PC Platformunda Çıkış Yapmayacak

Devil May Cry 5 Special Edition, PC Platformunda Çıkış Yapmayacak

0
3164

‘Devil May Cry 5 Special Edition’, PlayStation 5’in tanıtım etkinliğinde oynanış fragmanı gösterilen oyunlardan biri olmuştu. Fragmanda, oyunun PC platformunda da çıkış yapacağı belirtiliyordu. Kısa bir süre önce ise oyunun, PC platformunda çıkış yapmayacağı ve ‘Ray Tracing’ teknolojisini desteklemeyeceği açıklandı.

“Capcom”; “Ray Tracing” efektlerinden yararlanacak olan ‘Devil May Cry 5 Special Edition’ oyununu, kısa bir süre önce gerçekleştirilen canlı PlayStation 5 etkinliğinde duyurdu. Fakat şirket, yaşanan gelişmeler sonrası oyunun PC platformunda çıkış yapmayacağını açıkladı. PC’ye yeni oyun modları ve yeni grafiksel geliştirmeler eklemek yerine, oyunda “Vergil” genişleme paketinin yayınlanacağı ifade edildi. PC platformuna gelecek olan bu “DLC” paketinin ise ücretli olacağı belirtildi.

Diğer yandan; bir “Capcom” temsilcisi, Eurogamer’a yaptığı konuya ilişkin açıklamasında “Oyun, sistem mimarisine fayda sağlamak ve “PlayStation 5” ile “Xbox Series X” konsolları tarafından sunulan işlem gücünde sıçrama yapmak için özel olarak geliştirilip optimize edildi. Bu nedenle, önceliğimizi bu platformlara veriyoruz. Şu anda, ‘Devil May Cry 5 Special Edition’ı PC platformunda yayınlamak gibi bir planımız bulunmuyor” ifadelerine yer verdi. Yapılan açıklama sonrası, oyunun PC platformunda çıkışını gerçekleştirmemesinin sebebi de anlaşılmış oldu.

Oyunun PC sürümü, PR için mi iptal edildi?

Bu durumdan da anlaşılabileceği üzere, alınan karar tamamen PR için gözüküyor. Bunun arkasındaki gerçek nedenin ise ayrı bir oyun paketinin PC platformu için satışlarının düşük kalmasının olabileceği tahmin ediliyor. ‘Capcom’un, yeni ışın izleme efektlerini oyunun şu andaki mevcut sahiplerine ücretsiz olarak sunmak istemediği düşünülüyor.

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

‘PlayStation 5’ Oyun Konsolunun Çıkış Tarihi ve Fiyatı Açıklandı!

Fortnite, ‘Ray Tracing’ ve ‘DLSS 2.0’ Desteğini Bugün Kullanıma Sundu!

The Witcher 3’ün Ray Tracing’i Destekleyeceği Duyuruldu!

YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz