Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

Nokia’ya bağlı HMD Global tarafından alınan bir sertifika ile Nokia’nın yeni telefon modeli ortaya çıktı. Sızdırılan rapora göre Android 10 işletim sistemiyle birlikte Qualcomm’un Snapdragon 665 işlemcisiyle geliyor.

Telefon ile ilgili herhangi bir ipucuna henüz ulaşamadık ancak söz konusu bu modelin Nokia 8.2 5G olarak olarak adlandırılan bu model ile birlikte 4G versiyonunun da tanıtılabileceği iddialar arasında. Nokia dışındaki diğer markaların 5G’ye odaklanarak model çıkarma çabasının aksine Nokia’nın 4G’yi de pas geçmemesi dikkat çekici.

HMD Global tarafından alınan sertifika:

TA-1234 olarak isimlendirilen bu model ile birlikte Nokia, MWC 2020’de 4G versiyonunu da tanıtabilir. Destekleyen tüm modellerini Android 10’a güncelleyen Nokia bu defa direkt olarak telefonlarını Android 10 ile satışa sunacak. Mobil Dünya Kongresinde Nokia 8.2 5G’nin detaylarının belli olmasını bekliyoruz. Arka kamerasında yuvarlak bir tasarıma sahip olan bu model dörtlü kamera sistemiyle 64 megapiksel ana kamera taşıyacak gibi görünüyor. Cihazın 32 megapiksel selfie kamerasıyla gelebileceği de sızıntılar arasında. Yenilikçi bir gece modu ve OZO ses sistemiyle birlikte 24 Şubat’ta İspanya’nın Barselona şehrinde gerçekleşecek olan etkinlikte tüm detaylara ulaşabileceğiz.

HMD Global yeni telefonu tanıttı: İşte Nokia 2.3

Nokia TV’nin ilk görüntüleri sızdırıldı