Anker Nebula Deneyim Merkezi

Çin merkezli elektronik markası Anker, sinema salonlarını evlere getirmeyi hedefleyen ‘Nebula’ ürün ailesi için dünyada ilk kez D&R’da deneyim merkezi açtı. D&R’ın İstinye Park mağazasında açılan deneyim merkezinin, ‘Nebula’ serisini teknoloji tutkunlarıyla buluşturacağı ifade edildi.  

Çin merkezli elektronik markası Anker, COVID-19 salgınına bağlı kısıtlamalarda sinema salonlarını evlere getirmeyi hedefleyen ‘Nebula’ ürün ailesini Türkiye pazarında kullanıcı beğenisine sunmasının ardından dünyada ilk kez D&R’da seriye ilişkin bir deneyim merkezi açtı. İstinye Park D&R mağazasında açılan deneyim merkezinin, yüksek görüntü ve ses kalitesiyle öne çıkan Nebula serisi taşınabilir projektörleri teknoloji tutkunlarıyla buluşturacağı ifade edildi. Nebula’da ürün gamını daha üst teknolojilerle geliştirmeye devam eden Anker, ürün ailesine son olarak tüm yayınları canlı izliyormuş hissi veren ‘Cosmos Max 4K’ ve ‘Cosmos (1080p)’ ev sineması projektörlerini eklemişti. İki yeni nesil projektörün lansmanı, 2020 yılının Kasım ayında gerçekleştirilmişti.  

Aktarılan detaylara göre ‘Cosmos Max 4K’ ve ‘Cosmos (1080p)’ ev sineması projektörleri; özellikleriyle film, spor etkinlikleri ve videoları, çekim sırasında canlı izliyormuş hissi vererek izleyiciye sunmayı vadediyor. ‘Cosmos Max’; ‘Hyrid Log Gamma (HLG)’ sayesinde eski DVD’lere, videolara ve hatta canlı TV yayınlarına yeni bir soluk getirmeyi hedefliyor. HDR olmayan içeriği algılayan ‘Cosmos Max’, izlenen her şeyin görüntü kalitesini gerçek zamanlı olarak ölçeklendiriyor. Cosmos’un hoparlörleri de ‘Dolby Digital Plus’ın 360 derece sinema deneyimini bir üst noktaya taşıyor. Android TV 9.0’a sahip olan ürünün; Prime Video, NetflixYouTube ve diğer binlerce uygulama, film ve oyunla uyumlu olarak tasarlandığı ifade ediliyor. 

Anker, çocuklara özel ‘Nebula Astro’ ürününü de kullanıma sunuyor

Anker Nebula Astro

Nebula Apollo’, ‘Nebula Capsule II’, ‘Nebula Mars II Pro’, ‘Nebula Astro’, ‘Nebula Cosmos’ ve ‘Cosmos Max’ ürünlerinde sunduğu Wi-Fi özellikler, yüksek ses ve görüntü kalitesiyle sinema kültürünü yaşatmayı amaçlayan Anker’in ‘Nebula’ serisi; ‘IntelliBright’ algoritmasını kullanarak DLP teknolojisiyle, 100 ile 1500 ANSI Lümen parlaklığa kadar görüntüyü 150 inç ekranda yakalamayı başarıyor. Pek çok yeniliği barındıran ‘Nebula’ serisinin, Wi-Fi ile kullanılabilmesinin yanında HDMI ve USB bağlantılarına da sahip olduğu belirtiliyor. 

Diğer yandan; Anker, çocuklara özel ‘Nebula Astro’ ürününü de kullanıma sunuyor. Ürün, yerinde duramayan çocuklarla beraber onların gittiği her yerde sinema keyfini yaşatmayı hedefliyor. Cihaz, gözleri korumak için ‘Eye Guard’ teknolojisini kullanıyor. Bu sayede ürün, ampulüne 60 cm yaklaşılması durumunda projeksiyonu durdurarak önündeki kişinin gözlerine zarar vermiyor. Öte yandan; oldukça küçük boyutlarda olan Nebula Astro, 100 ANSI lümen parlaklık değeri ve 2.5 saatlik pil ömrüyle evin istenilen her köşesinde rahatlıkla kullanılabiliyor. Nebula Astro’nun Netflix ve Amazon Prime’daki dizi ve filmler ve EBA uzaktan eğitim için de ideal bir ürün olduğu dile getiriliyor. 

Anker Nebula ile Hayata Bağlanın” mottosuyla oluşturulan deneyim merkezleri ise oyun, yaşam, sinema, uzaktan eğitim ve birçok alanda teknolojinin eve nasıl taşındığını bire bir görme şansı veriyor. D&R’ın İstinye Park mağazasında oluşturulan deneyim merkezinin, sinema ve büyük ekranda içerik izleme keyfini evine taşımak isteyenlerin Nebula teknolojisini deneyimlemesini sağlarken aynı zamanda birçok özel etkinliğe de ev sahipliği yapacağı ifade ediliyor.  

Teknoloji haber bülteni DigiToll’ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Anker’in Yeni Hoparlörü Soundcore Rave Neo 100’den Fazla Hoparlörle Bağlanabiliyor

1 Litre Su Döküp, Çalışıyor mu Baktık – Anker Soundcore Icon Mini Bluetooth Hoparlör İnceleme

Anker’in Kablosuz Dikey Süpürgesi Tek Şarjla 40 Dk Kullanım Ömrü Sunuyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz