Samsung’un en yeni kablosuz kulaklık modeli Galaxy Buds Pro ’nun kulak iltihabı problemine neden olduğu söyleniyor. Güney Kore’den gelen raporlar pek çok kullanıcının Samsung kablosuz kulaklıklarını kullanmaya başladıktan sonra kulaklarında iltihaplanma ve kabuklanma gibi sağlık problemleriyle karşılaştıklarını belirtti. 

Güney Kore merkezli Samsung’un akıllı telefonları kadar kablosuz kulaklıkları da konuşuluyor. Şirket son olarak amiral gemisi kablosuz kulaklığı Galaxy Buds Pro’yu kullanıcı beğenisine sunmuştu. Ancak ortaya çıkan bazı raporlar Samsung kablosuz kulaklıkların kulakta iltihaplanmaya sebep olduğunu ortaya çıkardı.

Gizchina’nın aktardığına göre, CCTV News raporlarında yer alan pek çok kullanıcı Samsung kablosuz kulakları kullandıktan sonra ciddi semptomlarla karşılaştığını belirtiyor.

Kulaklarında iltihaplanma ve kabuklanma gibi problemle karşılaşan kişilerin olduğu iddiasına ise Samsung, ürünlerinin pazara girmeden önce uluslararası standart testlerinden geçtiğini belirtiyor. Söz konusu testler, ürünlerin hiçbir zararlı madde içermediğini belgeliyor. Ancak şirket, kulaklıkların tasarımlarından ötürü terleme ve nem sorununa sebep olabileceğini aktarıyor. Bildiğiniz gibi Galaxy Buds Pro’lar da dahil olmak üzere pek çok Samsung kablosuz kulaklık “kulak içi” tasarımla geliyor. 

Galaxy Buds Pro kulak tıkaçları kulak iltihabı sorunu yaşatıyor

Ortaya çıkan raporlarda, kullanıcıların en çok şikayet ettiği kulaklık Galaxy Buds Pro olarak karşımıza çıkıyor. Aktarılan detaylara göre, Galaxy Buds Pro’nun aktif gürültü azaltma özelliği için kulak tıkaçlarının oldukça büyük tasarlandığını belirtiliyor. Büyük kulak tıkaçlarının ise bazı kişilerde kulak iltihaplanmasına sebep olabileceği söyleniyor. 

Kulaklığın tasarımı ve yapısı sebebiyle bazı rahatsızlıklar verebileceğini de belirten Samsung, kullanıcılarına düzenli olarak cihazlarını temizlemelerini ve dezenfekte etmelerini öneriyor. Bunun yanı sıra şirket web sitesinde cihazlarını üretirken kullandığı tüm malzemeleri de açıkça belirttiğini aktarıyor. Samsung, Galaxy Buds Pro’da da kullandığı malzemeler; kulak kısmında akrilat, paslanmaz çelik kısmı olan kısımda ise nikel olarak karşımıza çıkıyor. 

Pek çok kullanıcının giyilebilir teknolojik ürünlerde kullanılan malzemelere karşı alerjisi olabilir. Bu bağlamda böyle bir durumu bulunan tüketicilerin de özellikle giyilebilir teknolojik ürünlerde kullanılan malzemeleri incelemesi çok daha sağlıklı olacaktır. 

Söz konusu iddiaların yer aldığı rapor dışında Samsung kulaklıkların herhangi bir sağlık problemi yarattığına dair bir haber bulunmuyor. 

İlginizi Çekebilir:

Google, ‘Pixel Buds A’ Kablosuz Kulaklık Modelinin Tasarımını Yanlışlıkla Twitter’da Paylaştı! 

Samsung, Adidas ile İş Birliği İçerisinde Geliştirdiği ‘Galaxy Buds Pro Originals’ Kablosuz Kulaklık Modelini Tanıttı! 

Jabra Elite 85t İnceleme:

 

1 Yorum

  1. Samsung Galaxy buds pro aldım ilk kullandım 15 dakika sonra kulak içinde yanma akıntı ve kaşıntı oldu kulakligi çıkardım ertesi gün yaralar oluştu yaraların iyileşmesi bir ayı buldu kulak tıkacı mı değiştirdim bir ay sonra kulaklığı tekrar taktigimda yine aynı semptomlar oluştu benim alerjim mı var acaba diye düşündüm kulaklığı kız kardeşime taktırdım ondada aynısı oldu arkadaşa taktırdım ondada aynısı oldu kim kulaklığı 15 dakika taktiysa hepsinde aynı sorun oldu kulaklığı iade edip paramı geri almak istiyorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz