İzlerken Düşündüren Dizi Önerileri
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
3 dakika

Tekno Safari editörleri olarak izlediğinizde aklınızda soru işaretleri bırakacak dizi önerileriyle karşınızdayız. İşte; ‘İzlerken anlamakta zorlanacağınız diziler’. ‘İzlenmesi gereken diziler’. ‘İzlerken düşündüren dizi önerileri’. ’Anlamakta zorlanacağınız dizi önerileri’. 

Pandemi yasakları genişletilmiş olsa da belli bir saatten sonra devam eden sokağa çıkma kısıtlamalarını ve pazar günü yasaklarını çeşitli dizi ve filmlerle keyifli hale getirebilirsiniz. Bu nedenle sizler için beyin fırtınası yaratacak dizi önerilerini listeledik. İşte; ‘İzlerken anlamakta zorlanacağınız diziler’. ‘İzlenmesi gereken diziler’. ‘İzlerken düşündüren dizi önerileri’. ’Anlamakta zorlanacağınız dizi önerileri’. 

İzlerken Anlamakta Zorlanacağınız Diziler 

İzlerken Düşündüren Dizi Önerileri

‘İzlerken anlamakta zorlanacağınız diziler’. ‘İzlenmesi gereken diziler’. ‘İzlerken düşündüren dizi önerileri’. ‘Anlamakta zorlanacağınız dizi önerileri’. 

İzlerken Düşündüren Dizi Önerileri 
  • Dark 
  • Legion 
  • Utopia 
  • American Gods 
  • Black Mirror 
  • Sense 8 
  • Fringe 
Dark 

İzlerken Düşündüren Dizi Önerileri

İzlerken anlamakta zorlanacağınız diziler listemize ilk olarak ‘Dark’ ile başlıyoruz. 2017 yılında hayatımıza giren Dark, 2020 yılında sona erdi. Winden isimli Alman kasabasında geçen dizi, bir çocuğun kaybolmasıyla birlikte gelişen olayları konu alıyor. Bu kayboluş dört ailenin sırrını da açığa çıkaracaktır. Yer ve zaman kavramlarını altüst eden dizi, izleyiciyi geçmiş ve gelecek arasında götürdüğü için bir süre sonra kafa karışıklığına neden oluyor. Görüntü ve anlatımıyla başarıyı yakalayan ve izleyenlerinin beğenisini toplayan Dark, aynı zamanda karışık kurgusu nedeniyle de bir gizem yaratıyor. Bu nedenle izleyenlerin akıllarında soru işaretleri bırakıyor. 

Legion 

İzlerken Düşündüren Dizi Önerileri

İzlerken anlamakta zorlanacağınız diziler listemize ‘Legion’ ile devam ediyoruz. Dram, fantastik ve aksiyon türünde olan bu dizi 2017 ve 2019 yılları arasında sürdü. Çocukluğundan beri değişik sesler duyan ve çevresi tarafından akıl hastası olduğuna kanaat getirilen David diğer adıyla Legion, 30’lu yaşlarından itibaren bir akıl hastanesine yatırılır. Şizofreni ve kişilik bölünmesi gibi tanılar konulan David’in aslında bazı güçleri vardır. Hastanede Syd isimli bir kadınla tanışan David duyduğu seslerin gerçek olabileceğini düşünmeye başlar ve yeteneğini de kullanarak hastaneden kaçar. Fakat hastaneden kaçmasıyla birlikte devlet David’in peşine düşecektir. David, kendisi gibi bazı güçlere ve yeteneklere sahip olan kişiler tarafından kurtarılır ve devletten saklanır. Bu süreçte de kendisini tanımaya, yeteneklerinin daha farkında olmaya başlayacak ve Syd’in de kendisi gibi bazı yeteneklere sahip olduğunu görecektir.  

Utopia 

İzlerken Düşündüren Dizi Önerileri

İzlerken düşündüren dizi önerileri arasında olan ‘Utopia’ distopik türdedir. Yayınlandığı dönemde oldukça ses getiren dizide, birbirini tanımayan insanlar internette yer alan çizgi roman formlarının birinde tanışırlar ve dünyada son yüzyılda yaşanmış felaketleri önceden yazmış olan Utopia adlı çizgi romanın ikinci cildine ulaşmaya çalışırlar. Aynı zamanda The Network adlı, devlet birimlerine kadar sızan uluslararası bir oluşum da bu çizgi romanın peşindedir. Çünkü dünyanın kaderini belirleyecek planlarındaki eksiklik çizgi romanın ikinci cildinde yer almaktadır. Dolayısıyla dizide bu eksende gelişen olayları izliyoruz. Utopia ayrıca fazlasıyla şiddet içeren bir dizidir. Bunu da çizgi romana ulaşmak adına çocukları bile öldürebilen bir gruba şahit olarak görüyoruz.  

American Gods 

İzlerken Düşündüren Dizi Önerileri

Neil Gaiman’ın aynı adlı kitabından uyarlanan ‘American Gods’ izlerken düşündüren dizi önerileri listemize giriyor. Bir banka soygunundan sonra 3 yıllık cezasını bitiren Shadow Moon, cezaevinden çıkmasının ardından eşi Laura’nın ölüm haberini alır. Karısının cenazesine gittiği sırada ise uçakta yanına oturan ve kendisini Bay Wednesday olarak tanıtan adam, Shadow hakkında pek çok şey bilmektedir ve iş teklifi eder. Shadow bu gizemli adamın teklifini kabul eder ve olaylar gelişir. İlk etapta Bay Wednesday bir dolandırıcı gibi görünse de olaylar çok daha farklı bir yönde gelişir.  

Black Mirror 

İzlerken Düşündüren Dizi Önerileri

2011 yılında izleyici karşısına çıkan ‘Black Mirror’ izlerken düşündüren aynı zamanda sunduğu dünyayla şaşırtan nitelikte bir dizidir. Yakın gelecekte teknolojinin ne şekilde gelişebileceği gerçeğini de gözler önüne seren dizi 5 sezon yayınlandı. Her bölümü birbirinden bağımsız olan ve farklı hikayeler izlediğimiz dizinin son sezonu ise diğer sezonlara kıyasla daha az beğenildi, izleyici tarafından beklenen etkiyi alamadı. Kısacası, henüz izlemediyseniz Black Mirror’da teknoloji ve gerçek hayatın birbirine nasıl karıştığını ve bu buluşlarla insanların yaşadığı çelişkiyi göreceksiniz. 

Sense 8 

İzlerken Düşündüren Dizi Önerileri

Bilim kurgu ve dram türünde karşımıza çıkan ‘Sense 8’ 2015 ve 2018 yılları arasında yayınlanmıştır. Dizi, dünyanın 8 farklı yerinde yaşayan 8 kişinin mistik bir şekilde bağlanmasını konu almaktadır. Bu kişilerden bazıları grubu bir araya getirmeye çalışırken bazıları da öldürmek niyetindedir.  

Fringe 

İzlerken Düşündüren Dizi Önerileri

Listemizde son sırada ‘Fringe’ dizisine yer veriyoruz. Yayınlandığı dönemde tüm beğenileri toplayan dizi, sıra dışı olayları konu almaktadır. Zaman ve mekan kavramlarını altüst eden Fringe, paralel evren meraklılarının da keyif alacağı bir dizidir. Bir zamanlar devlet için çalışan bilim adamı Walter Bishop daha sonra akıl hastanesine kapatılmıştır. FBI Ajanı Olivia Dunham ise meydana gelen bazı paranormal ve açıklanması zor olayları incelemesi için Walter Bishop’ın akıl hastanesinden çıkmasını sağlar. Böylece kurdukları sistemle gizemli olayların kapısını aralayacaklardır. 

Teknoloji haber bülteni DigiToll’ü izlemek için tıklayınız. 

İlginizi çekebilir: 

YouTube, Otomatik Ürün Tanıma Özelliğini Bünyesine Eklemeye Hazırlanıyor 

TikTok ‘Gerçekleri Bil’ Özelliği ile Platformda Yanlış Bilgiyi Engelleyecek

Tesla, Bitcoin ile Ödeme Kabul Etmeye Başladı!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz