AÖF Plus Ayarlar
Okuma Süresi
4 dakika

Açık Öğretim Fakültesi öğrencilerinin dikkatini çekecek bir uygulamayla karşınızdayız. 2013 yılından itibaren çıkmış soruları mobilinize getiren AÖF Plus uygulamasını, Tekno Safari editörleri olarak sizler için inceledik. Artıları ve eksilerini de göz önünde bulundurarak hazırladığımız haberimizde ‘AÖF Plus nasıl kullanılır’ sorusuna cevap verdik. İşte; ‘AÖF Plus nasıl soru çözülür’? ‘AÖF Plus nasıl kullanılır’? ‘AÖF Plus ayarlar’. ‘AÖF Plus bölüm seçme’. AÖF Plus uygulamasında hangi bölümler var’? Detaylar haberimizde… 

Tekno Safari; bazen eğlendiren bazen ihtiyaçlarınıza cevap veren mobil uygulamaların nasıl kullanılacağını sizler için adım adım anlatıyor. İşte; o uygulamalardan biri de AÖF Plus. Yine telefonumuza indirerek tüm özelliklerini kullandığımız uygulamalardan biri olan AÖF Plus’ı  avantajları ve dezavantajlarıyla pek çok yönden araştırdık. Peki; ‘AÖF Plus nasıl kullanılır’? ‘AÖF Plus nasıl soru çözülür’? ‘AÖF Plus ayarlar’. ‘AÖF Plus bölüm seçme’. ‘AÖF Plus uygulamasında hangi bölümler var’?  

AÖF Plus Nasıl Kullanılır? 

AÖF Plus Nasıl Soru Çözülür?

‘AÖF Plus bölüm seçme’ işlemini akıllı telefonunuza indirdiğiniz uygulamayı, açtığınızda fotoğraftaki gibi karşınıza çıkan ekrandan yapıyorsunuz. 

AÖF Plus Nasıl Soru Çözülür? 

‘Bölüm seçin’ yazısına dokunmanızın ardından AÖF’de yer alan bölümler ekranınızda listelenecektir. Ben buradan Felsefe bölümünü seçiyorum. 

AÖF Plus Nasıl Soru Çözülür?

Daha sonra seçtiğiniz bölümün tüm dönem dersleri ekranınızda listelenecektir. Yandaki indirme simgesine dokunarak o dersi indirebilir veya yıldız simgesine dokunarak favorileriniz arasına alabilirsiniz. ‘Sadece favori dersler’ yazan kutucuğa dokunduğunuzda ise yalnızca favorilerinize aldığınız derslerin listelenmesini sağlayabilirsiniz. 

AÖF Plus Nasıl Soru Çözülür?

Şimdi herhangi bir dersin üzerine dokunuyorum ve veriler, yani sınavlar yükleniyor. 

AÖF Plus Nasıl Soru Çözülür?

Ardından tekrar aynı dersin üzerine dokunuyorum ve vize, final olmak üzere o derse ait tüm sınavlar karşıma geliyor. Yalnızca vize veya yalnızca final, denemeler olmak üzere hangi kategoride soruları görmek istiyorsanız yukarıda kutucuk içine aldığımız alandan seçim yaparak yalnızca onların listelenmesini sağlayabilirsiniz. Sınavların yanında bulunan ‘çöp kutusu’ simgesine dokunduğunuzda bu sınavı silebilirsiniz.  

AÖF Plus Nasıl Soru Çözülür? 

AÖF Plus Nasıl Kullanılır?

Şimdi gelelim ‘AÖF Plus nasıl soru çözülür’ sorusuna. 2020 vize sorularını çözmek için üzerine dokunuyorum ve sorular ekranıma geliyor. Burada bazı simgeler yer alıyor ve bu simgelerle neler yapabileceğinizi anlatalım. Öncelikle üstte gördüğünüz ‘ampül’ simgesine dokunarak hata bildirebilirsiniz. ‘İ’ simgesine dokunarak dersin özetlerini ve benzer soruları görüntülemek isteyebilirsiniz. ‘Aa’ şeklinde yer alan simgeye geldiğinizde yazı boyutunu değiştirebilirsiniz.  

AÖF Plus Nasıl Kullanılır?

‘Kalem’ simgesine dokunduğunuzda soruda bir yanlışlık varsa yeniden düzenleyebilirsiniz. ‘Yıldız’ simgesine dokunarak soruyu favorileriniz arasına alabilirsiniz. 

AÖF Plus Nasıl Kullanılır?

‘Ayarlar’ simgesine dokunarak da bu sınavı sıfırlayabilir, bitirebilir veya verdiğiniz cevabı silmek adına sıfırlayabilirsiniz. 

AÖF Plus Nasıl Kullanılır?

Altta önceki ve sonraki sorulara gidebileceğiniz gibi cevap ne yazan kutucuğa dokunarak da cevabı görebilirsiniz. Ayrıca sağ üstte bir de süre göreceksiniz. Böylece sınav bitiminde soruları ne kadar sürede çözdüğünüz ortaya çıkacaktır. Doğru, yanlış sayınız da siz soruları çözerken yine sağda gördüğünüz gibi ekranınızda yer edecektir. Çözdüğünüz sınavları fotoğraftaki gibi doğru ve yanlış sayınızla birlikte görebileceksiniz. 

AÖF Plus Nasıl Kullanılır?

Vize ve final soru kategorilerinin bulunduğu sayfada yukarıda gördüğünüz simgeler aracılığıyla soru arayabilirsiniz. 

AÖF Plus Nasıl Kullanılır?

Karışık çöz yazan kutucuğa dokunarak yine fotoğraftaki gibi çözülmüş, vize, final, yanlışlar gibi soruların karışık gelmesini talep edebilirsiniz.  

AÖF Plus Ayarlar

AÖF Plus Nasıl Kullanılır?

‘Ders raporu’ yazan kutucuğa geldiğinizde ise biten sınavlarınızın doğru, yanlış, puan olmak üzere raporunu görüntüleyebileceksiniz. ‘Biten sınavı sil’ dediğinizde ise sınavınızı silebilirsiniz. 

AÖF Plus Nasıl Kullanılır?

Tekrar ana sayfaya geldiğinizde sınavlar, özetler, favorilerim, karışık çöz, sorunum var, ek özellikler ve sol üstte ayarlar karşınıza çıkacaktır ve seçtiğiniz bölümü de göreceksiniz. Sınavlar, özetler, favorilerim, karışık çöz özelliklerinden bahsettik. 

AÖF Plus Nasıl Kullanılır?

Ek özelliklere baktığımızda karşınıza, uygulamaya dair ekstra özellikler geliyor. Bunlar; yanlışlarım, puan hesaplama, arkadaşına öneri Facebook grubu ve Twitter’dan takip etme vb.  

AÖF Plus Nasıl Kullanılır?

‘Ayarlar’ simgesine dokunduğunuzda ise gece moduna alabilirsiniz, şıkların karışık gelme seçeneğini aktif veya pasif olarak düzenleyebilirsiniz. Hangi tarihten itibaren soruları indirebileceğinize karar verebilirsiniz. Ayrıca kaç kez yanlış yaptığınız soruların tekrar karşınıza çıkmasını ayarlayabilirsiniz. Tüm bu değişiklikleri ‘kaydet’ yazan kutucuğa dokunarak kaydediyorsunuz.  

AÖF Plus, burada herhangi bir bölümde okuyanlar için yararlı bir uygulama. İnternetiniz olduğu sürece de her an her yerde soru çözebilmeniz adına gerekli olabilen uygulamalardan biri diyebiliriz. Fakat AÖF Plus’ın dezavantajları da var. Bunlar; çok sık olmasa soruların arasına reklam girmesi, dersin konum anlatımının bulunmaması, ayrıca AÖF’de yer alan tüm bölümlerin uygulamada olmamasıdır. Dezavantajlarına örnek vermek gerekirse; bir soruyla ilgili olarak o dersin özetini görmek istedim fakat özet bulunamadı uyarısını verdi. Bu da uygulamanın bazı özelliklerinin aktif olmadığı anlamına geliyor ve eksiklikleri olarak karşımıza çıkıyor. Dolayısıyla geliştirilmesi gereken bir uygulama. Yalnızca sorular görmek ve ev ortamı dışında her fırsatta soru çözerek pratik yapmak isteyenler için ise önereceğim uygulamalardan biridir.  

AÖF Plus uygulamasını Play Store ve App Store‘dan indirebilirsiniz.

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Uçan Taksiler Gerçek Oldu: Çin’de Hizmete Başladı

TikTok, Platforma Uygulama İçi Ödeme Sistemi Entegre Etmeye Hazırlanıyor

Samsung’un, ‘Galaxy SmarTag’ İsimli Konum Takip Cihazı İlk Kez Canlı Görüldü!

 

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz