TikTok Uygulama İçi Ödeme Sistemi
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

Popüler kısa video platformu TikTok, bünyesine uygulama içi ödeme sistemi entegre etmeye hazırlanıyor. Uygulamanın çatı şirketi ‘ByteDance’in, Çin’de elektronik ödeme hizmeti sunabilmek için resmi olarak başvuruda bulunduğu ifade ediliyor.  

Son yılların popüler kısa video platformu TikTok, bünyesine uygulama içi ödeme sistemi entegre etmeye hazırlanıyor. Uygulamanın çatı şirketi ‘ByteDance’in, Çin’de TikTok’a ilişkin olarak elektronik ödeme hizmeti sunabilmek adına resmi bir başvuruda bulunduğu ifade ediliyor. Başvurulan ticari markanın, uluslararası sınıflandırması olduğu ve 36 adet ‘Finansal Fikri Mülkiyet Yönetimi’ kategorisini kapsadığı belirtiliyor.  

Diğer yandan; ‘ByteDance’in, 2020 yılının Eylül ayında Çin merkezli online ödeme platformu ‘UIPay’i satın almış olduğu da biliniyor. Şirketin, bu gelişme sonrası Çin’de elektronik ödeme hizmeti lisansı alabildiği dile getiriliyor. ‘ByteDance’in ayrıca, geçen yılın Haziran ayında da üç farklı ödeme hizmeti lisansı daha aldığına işaret ediliyor. Çin merkezli teknoloji şirketinin, tüm bu hamleler aracılığıyla TikTok’a bir uygulama içi ödeme sistemi entegre etmenin önünü açtığı ve platformda, yakın zamanda bir elektronik ödeme hizmeti sunulmaya başlanacağının da altı çiziliyor.  

TikTok, 2020 yılının büyük bir çoğunluğunda en çok indirilen mobil uygulama olmuştu

TikTok En Çok İndirilen Uygulama

Öte yandan; TikTok, son yıllarda popülaritesini önemli oranda artıran sosyal medya platformlarının başında geliyor. Uygulamanın, özellikle COVID-19 salgınının da etkisiyle 2020 yılında ciddi bir sıçrama yaşamış olduğu biliniyor. Aralık ayında yayınlanan istatistiklere göre; TikTok, ABD hükumeti ile yaşadığı gerilime rağmen 2020 yılının 11 ayının 9’unda en çok indirilen mobil uygulama olma niteliği taşıyor. Platformun, uygulama içi ödeme sisteminin entegre edilmesi sonrası ekleyeceği yeni özelliklerle kullanıcı sayısını daha da artırabileceği tahmin ediliyor. Elektronik ödeme sisteminin, TikTok’ta ne amaçla kullanılacağı ise henüz net olarak bilinmiyor.  

Teknoloji haber bülteni DigiToll’ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

TikTok, 2020 Yılında 11 Ayın 9’unda En Çok İndirilen Mobil Uygulama Oldu 

TikTok, ‘Avrupa Müzik’ İş Birliğiyle Gerçekleştirdiği ‘Parlayan Yıldızlar’ Yarışmasının İlk 20 Finalistini Açıkladı!

RTÜK Başkan Yardımcısı: ‘Pandemi Döneminde Gençler Tarafından En Çok Kullanılan Uygulama, TikTok Oldu!’

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz