Apple Self Service Repair programına MacBook modelleri de dahil etti. Bundan sonra MacBook kullanıcıları da cihazlarını kendileri tamir edecek!

Apple geçtiğimiz yıl, kendi onarımlarını yapmak isteyen tüketicilerin orijinal Apple parçalarına ve araçlarına erişmesini sağlayan Self Service Repair hizmetini duyurmuştu. Teknoloji devi, yaklaşık 4 ay önce iPhone kullanıcıları için başlattığı Self Service Repair (Onarımı Kendin Yap) programının kapsamını değiştirdi.

İlk olarak iPhone 12 ve iPhone 13 serileri için verilen bu hizmet, geçtiğimiz yıl ABD’de, 2022 yılı içerisinde de diğer ülkelerde kullanıma sunuldu. Böylece tüketiciler bu parçalara, araçlara ve kullanım kılavuzlarına erişebilen 5000’den fazla Apple Yetkili Servis Sağlayıcısı’nın (AASP) ve 2800’den fazla Bağımsız Onarım Sağlayıcısı’nın arasına katıldı.

MacBook, Self Service Repair Programına Dahil Edildi!

Apple’ın hazırladığı son blog yazısından anlaşıldığına göre, Self Service Repair programı başarılı şekilde ilerliyor. Teknoloji devi markanın yaptığı son açıklamaya göre, 23 Ağustos 2022 tarihinden beri 2020 M1 MacBook Air, 13 inç MacBook Pro, 14 ve 16 inç 2021 M1 MacBook Pro modelleri de artık Self Service Repair programına dahil ediliyor.

Servis yoğunluğu, yüksek maliyet ve bekleme süresi gibi faktörleri ortadan kaldırmak için başlatılan bu program, elinden onarım işi gelen tüketiciler tarafından büyük ilgi görüyor. İlk olarak iPhone 13 serisiyle başlayan Onarımı Kendin Yap programı, artık daha fazla modeli kapsıyor ve yapılan açıklamalara göre MacBook genişlemesinin M2 MacBook, iMac ve Mac Studio MacBook gibi ürünler ile devam etmesi planlanıyor.

Self Service Repair Programında Maliyetler Ne?

Apple, Self Service Repair kapsamında müşterilerine orijinal parçalar ve tamir setleri sunuyor. Ayrıca kullanıcılar tamir setini sadece kiralayarak tamir masraflarını azaltabiliyor. Programa MacBook’ların dahil edilmesiyle birden fazla donanım desteği sunulacağı belirtiliyor.

Bu desteğe dahil olan parçalara arasında ekran, pil, üst ve alt kasa, TrackPad, Touch ID modülü, hoparlörler, ses kartı ve anakart (logic board) bulunuyor. Fiyatları ise beş vida için 5 dolardan başlayıp anakart için 580 dolara kadar çıkıyor.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz