ios-15-eski-surum-teknosafari

Apple, kullanıcıların eski iOS sürümlerine geri dönüşünü engelledi. Yeni yayınlanan güncellemenin de detayları paylaşıldı.

iPhone 13 serisi ile birlikte yayınlanan iOS 15 işletim sistemi, yeni güncellemeler ile geliştirilmeye devam ediyor. Güncellemeler ile birlikte yeni özellikler eklenirken, çeşitli problemler ve güvenlik açıkları da gideriliyor. Son olarak yayınlanan güncelleme ile iOS 15.2.1 versiyonu yayınlandı.

Yayınlanan güncelleme ile birlikte birçok problem giderildi. Ayrıca HomeKit aracında yer alan önemli bir açık da kapatıldı. Geçtiğimiz günlerde keşfedilen açık, cihazın çökmesine sebep oluyordu.

ios-15-2-1-teknosafari

Bunların yanında Apple, yeni güncelleme ile birlikte kullanıcıların iOS 15 öncesindeki versiyonları dönmesini engelledi. Yeni sürüm ile birlikte işletim sistemine Gizlilik Raporu, çocuklar için mesajlar kısmında güvenlik uyarıları ve Dijital Miras gibi yenilikler eklendi. Aynı zamanda CarPlay ve HomeKit çökme problemleri giderildi.

Bazı kullanıcılar, Apple’ın eski sürümlere dönüşünü engellemesi konusunda şikayetçi. Ancak güncellemenin beraberinde getirdiği yenilikler ve güvenlik önlemleri, çoğu kullanıcıyı memnun etmiş gibi gözüküyor. Şirket, iOS güncellemeleri üzerinde çalışmalarına devam ediyor.

Bununla birlikte kullanıcılar, önümüzdeki sene çıkması beklenen iOS 16 sürümünün iPhone SE, iPhone 6S, iPhone 6S Plus telefonlarına ve iPad Mini 4, iPad Air 2, iPad 5. nesil, 2015 iPad Pro modellerine gelmeyeceğini düşünüyor.

İlginizi Çekebilir:

Yüzüklerin Efendisi dizisi ismi ve tanıtım videosu yayınlandı

Horizon Forbidden West hikaye fragmanı yayınlandı

YouTube Premium için yıllık abonelik seçeneği geldi

Crypto Browser Project Beta sürümü yayınlandı

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz