Teyit tarafından düzenlenen eğitim, Ankara ve İstanbul’da yüz yüze şekilde gerçekleşecek. Eğitim, toplamda bir tam gün olarak düzenlenecek.

Gazetecileri ve gazetecilik öğrencilerini yanlış bilgi sorununa karşı donanımlı hale getirmek, teyitçilik becerilerini geliştirmek ve rutin çalışma pratiklerine daha fazla teyitçilik yöntemi dahil edebilmeleri amacıyla İstanbul ve Ankara’da yüz yüze teyitçilik eğitimleri düzenlenecek.

İki Farklı Şehirde Toplam 4 Ayrı Günde Gerçekleşecek

Yüz yüze gerçekleşecek olan teyitçilik eğitimleri, 26 ve 27 Kasım 2022 Cumartesi ve Pazar günleri Ankara’da, 3 ve 4 Aralık 2022 Cumartesi ve Pazar günleri İstanbul’da 4 ayrı günde gerçekleştirilecek. Seçtiğiniz şehir ve tarihte yalnızca bir güne katılabilirsiniz.
 
Eğitimlerde şüpheli bilgiyi tespit etme ve doğru bilgiye ulaşma yöntemleri ve çevrimiçi teyitçilik araçları hakkında bilgi sahibi olmak ve yanlış bilgi problemine dair güçlenmek hedefleniyor.
  • Şüpheli bilgilere ulaşma, önceliklendirme ve araştırma konusunda güçlenme
  • Yanlış bilgiyi ayırt etme ve sınıflandırma
  • Teyitçilik için çevrimiçi araçları etkili kullanabilme
  • Vaka çalışmaları

Ankara İçin Eğitim Tarihleri

🗓 26 ve 27 Kasım 2022

🕓 10:00-17:00

📍 Impact Hub, Ankara

İstanbul İçin Eğitim Tarihleri

🗓  3 ve 4 Aralık 2022

🕓 10:00-17:00

📍 Postane İstanbul

Serifika Verilecek

Eğitim bir gün sürecek ve ayrıntılı program ve katılım bilgileri katılmaya hak kazanan katılımcılara ayrıca iletilecek. Aynı zamanda eğitimi başarıyla tamamlayan katılımcılara da sertifika verilecek.
 
Başvuru formunu 24 Kasım 2022 Perşembe günü 12.00’a kadar doldurabilirsiniz.
Teyitçilik eğitimlerine daha çok gazeteci ve gazetecilik öğrencisinin katılabilmesi için eğitim çağrısını ilgilenebileceğini düşündüğünüz kişilere ve topluluklarınıza yönlendirebilirsiniz.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz