İngiliz basını tarafından ortaya atılan haberlere göre Apple, Manchester United’ı satın almaya talip oldu. Aynı zamanda şirketin CEO’su Tim Cook’un daha şimdiden bankalarla görüşmeye başladığı da iddia edildi.

Futbol dünyasının en köklü kulüplerinden biri olan Manchester United, Christiano Ronaldo ile yollarını ayırdığında zaten büyük bir şok yaratmıştı. Geçtiğimiz gün büyük bir haberle gündeme gelen kulüp, resmen satılığa çıkarılmıştı.

Kulüp için istenen paranın 6 milyar pound olduğu söylentileri dolaşırken bugün kulübü satın almak isteyen isimler hakkında da çarpıcı bir iddia ortaya atıldı. İngiliz basınının iddialarına göre Apple CEO’su Tim Cook, Manchester United’ın Apple tarafından satın alınmasını istiyor.

Tim Cook, Bankalarla Görüşmelere Başladı!

Daily Star tarafından paylaşılan habere göre Tim Cook, 6,9 milyar dolar ücret karşılığında Manchester United’ı Apple bünyesine katmak istiyor. Aynı zamanda Cook, şimdiden muhtemel bir satın alım için bankalarla görüşmeler ayarlamaya da başladı.

Her iki isim arasında bariz bir uyuşmazlık bulunmasa da Daily Star, Apple’ın böyle bir yatırım yapmayı neden isteyebileceği hakkında bir teori de paylaştı. Bu teoriye göre CEO Tim Cook, temelde sportif başarı değil Manchester United’ın Apple’a getireceği katma değeri değerlendirmek istiyor. 

Apple, yakın zamanda kendi çevrimiçi içerik platformu TV+’ta futbol içeriklerini artırmaya başlamıştı. Bununla birlikte ABD’nin Major Futbol Ligi’ndeki tüm karşılaşmaları TV+ bünyesinde yayınlamak üzere 10 yıllık anlaşma yapmıştı. Manchester United’a olan ilgi, şirketin spor sektöründeki pastanın büyümesine ve bunun markalara olan yansımasına yönelik olabilir.

Son Güncelleme ile Apple’a Yakın Kaynakların Bu İddiayı Yalanladığı Öne Sürüldü!

Macrumors tarafından paylaşılanlara göre durum hakkında doğrudan bilgiye sahip olan bir kaynak, iddiaların gerçek olmadığını paylaştı. Diğer yandan şu ana kadar ne Apple ne de Manchester United’tan herhangi bir açıklama gelmedi.

Apple’ın Manchester United’ı satın almak isteme iddiası hakkında siz neler düşünüyorsunuz? Sizce Tim Cook için ortaya atılan iddialar doğru mu? Ortaya atılan iddianın doğruluğu konusunda biz de oldukça meraklıyız. Yaşanacak tüm gelişmeleri yakından takip ediyor olacağız.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz