Mini LED Ekranlı iPad Pro

Apple’ın, 2021 yılının ilk çeyreğinde 12.9 inç büyüklüğünde ‘Mini LED’ ekranlı bir ‘iPad Pro’ tanıtacağı iddia edildi. Şirketin, söz konusu model için Tayvanlı bir dokunmatik panel üreticisi ile tedarik anlaşması imzaladığı belirtildi.  

ABD’li teknoloji devi Apple, kısa bir süre önce Tayvanlı bir dokunmatik panel üreticisi ile tedarik anlaşması imzaladı. ‘General Interface Solutions (GIS)’ isimli şirketin, Apple’ın tedarik zincirine katıldığı ifade edildi. Yaşanan gelişme sonrası şirket, ‘iPad Pro’ için dokunmatik panel üretimine Ocak ayında başlayacağını açıkladı. Bunun üzerine Apple’ın, 2021 yılının ilk çeyreğinde 12.9 inç büyüklüğünde ‘Mini LED’ ekranlı bir iPad Pro’ tanıtabileceği iddia edildi. ‘General Interface Solutions (GIS)’ın da yeni ‘Mini LED’ ekran teknolojisini kullanan ‘iPad Pro’ların dokunmatik panel üretiminden sorumlu olacağı dile getirildi.  

Diğer yandan; ‘Mini LED’ ekranlar, temel olarak standart ‘LED’ ekranlar ve ‘QLED’ ekranlar ile aynı üretim sürecinden geçiyor. Fakat söz konusu teknolojide; birkaç düzine ya da yüzlerce ‘LED’ aydınlatma yerine, boyutları daha ufak binlerce ‘LED’ arka ışık kullanılıyor. Bu sayede, ekranda yer alan görüntülerin kontrastının daha iyi olduğu ifade ediliyor. Ayrıca ‘Mini LED’ teknolojisinde, daha gerçek bir siyah renk elde edildiği belirtiliyor. 

Yılın ilk yarısında, ‘Mini LED’ ekranlı bir ‘Mac’ bilgisayar da tanıtılabilir 

Mini LED Ekranlı Mac

Bununla birlikte; daha önce ‘Mini LED’ ekranlı ‘iPad’ modeliyle ilgili, birçok sızıntı yapılmış olduğu da biliniyor. Şirketin, söz konusu teknolojiyi yalnızca 12.9 inç ekran boyutuna sahip ‘iPad Pro’larda kullanmayacağı ifade ediliyor. ‘Mini LED’ ekranlı ve ‘M1’ işlemcili bir ‘Mac’ bilgisayarın da 2021 yılının ilk yarısında tanıtılması bekleniyor.  

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Apple, ‘iPhone’ ve ‘iPad’lere Çoklu Kullanıcı Desteği Getirmeye Hazırlanıyor 

‘iPhone’ ve ‘iPad’lere Yeni ‘Xbox’ Oyun Konsolları İçin Kontrolör Desteği Geliyor 

GeForce NOW Kütüphanesindeki Oyunlar, Artık iPhone ve iPad Üzerinden Oynanabilecek 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz