iOS 14 Pil Ömrü Sorunu

Apple, kısa bir süre önce yayınladığı ‘iOS 14’ ve ‘watchOS 7’ güncellemeleri sonrası iPhone ve Apple Watch’larda pil ömrü sorunu yaşandığını doğruladı. ABD merkezli teknoloji devi, açıklamasında yeni işletim sistemi güncellemelerinin 7 farklı sorunu beraberinde getirdiğine ve hızlı pil tüketiminin bu sorunlar biri olduğuna işaret etti.  

Apple, kısa bir süre önce yayınladığı ‘iOS 14’ ve ‘watchOS 7’ güncellemeleri sonrası iPhone ve Apple Watch’larda pil ömrü sorunu yaşandığını doğruladı. ‘Apple Event’in ardından yayınlanan güncellemeler, kullanıcıları heyecanlandıran birçok yeniliği de beraberinde getirmişti. Fakat ABD’li teknoloji devi, artan şikayetler sonrası konuya ilişkin bir yazı yayınlayarak güncellemelerin hatalardan tamamen arındırılmış olmadığını ve bazı kullanıcılar için kritik sorunlar yarattığını belirtti. Açıklamada ayrıca, ‘iOS 14’ ve ‘watchOS 7’nin veri ve pille ilgili 7 önemli sorun barındırdığına da işaret edildi.  

Bu sorunlardan 6’sının; “Aktivite”, “Sağlık” ve “Fitness” uygulamalarıyla ilgili olduğu dile getirildi. Şirket ayrıca, iPhone ve Apple Watch’larda artan bir hızlı pil tüketimi problemi olduğunu da sözlerine ekledi. Birçok kullanıcının, pil ömrü sorunuyla ilgili resmi ‘Apple Support’ hesapları üzerinden şikayetlerini ilettiği de biliniyordu. Teknoloji devi; söz konusu problemin, şu anda yalnızca tüm içeriği ve ayarları iPhone’dan silerek çözülebileceğine işaret etti.  

Önerilen çözümün, iOS 14 sonrası hızlı pil tüketimi sorununu ortadan kaldırıp kaldırmayacağı bilinmiyor

iOS 14 Hızlı Pil Tüketimi

Diğer yandan; önerilen çözümün, iOS 14 sonrası ortaya çıkan hızlı pil tüketimi sorununu tamamen ortadan kaldırıp kaldırmayacağı ise henüz bilinmiyor. Kullanıcıların, sorunu çözmek için yeni bir güncelleme beklemek zorunda kalmamasının ise birçok kişiyi mutlu edeceği tahmin ediliyor.  

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Apple’ın Yeni Emojileri iOS 14.2 Geliştirici Beta Sürümünde Ortaya Çıktı

iOS 14.2’nin İlk Açık Betası Yayınlandı

YouTube’un Web Sitesinde iOS 14 ile Gelen ‘Resim İçinde Resim’ Modu Çalışmıyor

Yeni iOS 14 İşletim Sistemi Güncellemesi Yayınlandı!  

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz