Salı, Ağustos 3, 2021
Ana SayfaDijitalNetflix, ‘Fast Laughs’ İsimli Bir Kısa Video Özelliği Test Etmeye Başladı 

Netflix, ‘Fast Laughs’ İsimli Bir Kısa Video Özelliği Test Etmeye Başladı 

Netflix, ‘Fast Laughs’ isimli yeni bir kısa video özelliği test etmeye başladı. Şimdilik kısıtlı bir kullanıcı kitlesine sunulan özelliğin, Matt Navarra isimli bir sosyal medya uzmanı tarafından keşfedildiği ifade edildi. Özelliğin, platformdaki komedi yapımlarına ait ve süresi 15 ile 45 saniye arasında değişiklik gösteren kliplerden oluştuğu belirtildi.  

Dijital yayın devi Netflix, ‘Fast Laughs isimli yeni bir kısa video özelliği test etmeye başladı. Şimdilik ABD ve Avrupa ağındaki seçili pazarlarda kısıtlı bir kullanıcı kitlesine sunulan özelliğin, ilk kez Matt Navarra isimli bir sosyal medya uzmanı tarafından keşfedildiği ifade edildi. Navarra, resmi Twitter hesabı üzerinden özelliğin nasıl göründüğüne ilişkin kısa bir videoya da yer verdi. Daha sonraçeşitli teknoloji siteleri de platformda özelliğin görüldüğünü doğruladı. Netflix’in, yakın bir zaman içerisinde söz konusu özelliği tüm dünyada yaygın kullanıma açacağı belirtildi.  

Aktarılan detaylara göre; ‘Fast Laughs’ özelliği, platformda yer alan komedi yapımlarından kısa kesitler izlenebilmesini sağlıyor. Söz konusu videolar, bu yapımlara ait ve süresi 15 ile 45 saniye arasında değişiklik gösteren kliplerden oluşuyor. Kullanıcılar, ekranı kaydırdıkları zaman farklı içerikler arasında geçiş yapabiliyor. Ayrıca izlenen içerikler, izlenme listesine eklenebiliyor veya sosyal medya platformlarında paylaşılabiliyor.  

Instagram, bir süredir ‘Mobil Ön İzlemeler’ özelliğini de kullanıcı beğenisine sunuyor

Netflix Mobil Ön İzlemeler

Şirketin, söz konusu hamle ile kullanıcıların daha fazla Netflix içeriğini keşfedebilmesini ve bu içeriklere kolay erişim sağlayabilmesini mümkün kılmayı hedeflediği ifade ediliyor. Sosyal medya platformlarına özgü özellikleri kendi platformuna taşıması nedeniyle kısa süre içerisinde eleştiri oklarının hedefi haline gelen Netflix, bir süredir ‘Fast Laughs’a benzer Mobil Ön İzlemeler özelliğini de kullanıcı beğenisine sunuyor. ‘Mobil Ön İzlemeler’in, ‘Fast Laughs’dan farklı olarak Instagram Hikayeler’e benzer bir yapısı olduğu belirtiliyor. ‘Fast Laughs’ ise birçok kişi tarafından TikTok’taki arayüze ve içeriklere benzetiliyor.  

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Netflix, Direct ile Canlı İçerik Akışı Sunacak

RTÜK, Netflix ve Amazon Prime’ın Yayın Lisansı Aldığını Duyurdu 

Netflix, David Beckham ve Ailesinin Hayatını Konu Alacak Bir Belgesel İçin Anlaşma İmzaladı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR