apple rusya daki tüm faaliyetlerini durdurdu

Gündemdeki olaylar nedeniyle Apple Rusya’daki tüm faaliyetlerini durdurdu. Durdurulan faaliyetlerin arasında satışın yanı sıra hizmetler de var.

Rusya-Ukrayna arasındaki olayların bitirilmesi adına Rusya’ya yapılan yaptırımlara bir yenisi eklendi. Bloomberg’ten Mark Gurman‘ın haberine göre Apple, Rusya’nın Ukrayna işgali sebebiyle Rusya’da ürün satışını durdurdu ve şirketin “şiddet sonucu acı çeken tüm insanların yanında olduğunu” söyledi.

iPhone üreticisi 1 Mart’ta yaptığı açıklamada, Rusya’daki ürün satışlarını durdurmak da dahil olmak üzere işgale yanıt olarak bir dizi önlem aldığını söyledi. Apple “Geçen hafta ülkedeki satış kanalımıza yapılan tüm ihracatı durdurduk. Apple Pay ve diğer hizmetler sınırlandırıldı.” dedi. Sınırlandırılan hizmetler arasında Apple Maps üzerinden Ukrayna’nın trafik ve canlı olaylar görünümüne erişimin kapatılmasının yanı sıra RT News ve Sputnik’in Rusya haricindeki tüm ülkelerin App Store’larından kaldırılması da var.

apple store rusya

Apple Rusya’daki tüm faaliyetlerini durdurdu. Şu anda Apple’ın Rusya sitesine girerek ürün sipariş etmek isterseniz bilinmeyen teslimat zamanı nedeniyle sipariş oluşturmanıza izin vermiyor.

Tekno Safari YouTube kanalını takip etmek için tıklayın!

İlginizi çekebilir:

Dijital kimlik doğrulama şirketi OCR Labs’e 30 milyon dolar yatırım

Kaspersky: Dolandırıcılar 2021’de spam ve kimlik avını nasıl kullandı?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz