watchOS 6.2 güncellemesi
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

Apple birçok cihazı için yeni güncellemeler gerçekleştirdi. Bununla birlikte Apple Watch’a, watchOS 6.2 güncellemesi geldi. Yeni güncelleme ile birlikte bazı sorunlar giderildi ve yeni özellikler kazandırıldı. Bu özellikler arasında en dikkat çeken yenilik, EKG özelliğinin Türkiye için gelmiş olması oldu. 

Apple son dönemde beta sürümlerinin ardından, yeni güncellemelerinin tam hallerini yayınladı. iPhone  tarafından iOS 13.4 sürümünü, iPad için iPadOS 13.4 güncellemesini yayınladı. Ayrıca macOS 10.15.4 ve tvOS 13.4 sürümleri de yayınlandı. Bu güncellemeler ek olarak Apple’ın akıllı saat serisi Apple Watch’ın işletim sistemine de bir sürüm güncellemesi geldi. Apple’ın watchOS ismi verilen işletim sistemini için watchOS 6.2 güncellemesi yayınlandı. Bu güncelleme ile birlikte bazı hatalar ortadan kaldırıldı. Düzeltilen hatalar dışında yeni özellikler de saatlere eklenmiş oldu. Yeni getirilen özellikler arasında en çok dikkat çeken EKG özelliğinin Türkiye’ye gelmesi oldu. 

Apple Watch EKG özelliği, Türkiye için yayınlandı

Apple Watch EKG özelliği Türkiye

Yayınlanan yeni watcOS 6.2 güncellemesi ile birlikte, Apple Watch modelleri hem yeni özellikler kazandı hem de bazı sorunlardan kurtuldu. watchOS ile birlikte gelen özellikler arasında en dikkat çeken yeniliklerden biri EKG özelliğinin, Türkiye için açılmış olması oldu. Yeni güncelleme ile birlikte Apple Watch 4. Nesil ve üst modelleri için EKG özelliği, Şili, Yeni Zelanda ve Türkiye için açılmış oldu. EKG sistemi, kalp atışımız sırasında oluşan elektriksel aktiviteleri ölçen ve kalbimizin atış düzeni ile alakalı, kalbimizin yapısı ile ilgili sorunları tespit eden bir sistemdir. Aktivitelerimizi ve sağlık düzenimizi takip edebildiğimiz Apple Watch’da bu derece kapsamlı ve faydalı bir özelliğin ülkemize gelmiş olması son derece güzel. 

Yeni gelen güncelleme ile EKG ile birlikte, kalp atış ritminin bozulması anında bildirim verilme özelliği de eklendi. Bu bildirim özelliği yine Şili, Yeni Zelanda ve Türkiye için yeni yayınlanmış oldu. 

Giderilen sorunların en başında ise, Wi-Fi’dan Bluetooth bağlantısına geçerken müziğin durmasına neden olan bir sorunun düzeltilmesi geliyor. Bu sayede daha kesintisiz bir müzik deneyimi elde edilebilecek. Getirilen yeni güncelleme ile birlikte, artık Apple Watch uygulamaları için, uygulama içi satın alma özelliği geldi.  

Telefonunuza indirmiş olduğunuz Apple Watch uygulaması üzerinden saatinizi kolaylıkla güncelleyebilirsiniz.  

Can Sıkıntısına Birebir 5 Mobil Strateji Oyunu #EvdeKal

Google Play Store filmleri ücretsiz olarak yayınlanabilir 

 

 

 

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz