apple watch yeni güncelleme

Apple Watch yeni güncelleme geldi. Yeni gelen güncelleme, var olan birkaç sorunu giderirken; Apple Watch’un yeni güncellemesi belli iyileştirmeler de içeriyor. 

Apple Watch, fiyatının yüksek olmasına rağmen akıllı saat sektöründe en çok tercih edilen ürünlerden biri oldu. Kullanıcıların oldukça memnun olduğu Apple Watch’a gelen yeni güncelleme şu an indirilebilir durumda. watchOS 6.1.3 sürümüyle adlandırılan küçük çaplı güncelleme, birtakım güvenlik geliştirmeleri ve kalp ritmi bildirimlerinde oluşan sorunların düzeltilmesine yardımcı oluyor. 

Apple Watch’a yeni güncelleme nasıl indirilir?

watchOS 6.1.3 güncellemesini kullanıcıların Apple Watch’larına indirebilmesi için öncelikli olarak iPhone’larının sürümünün iOS 13 ya da üzeri bir sürümde kullanıyor olmaları gerek. Cihazın şarj seviyesi yüzde 50 ve üzerindeyse, internet bağlantısı kullanımının açık olduğundan emin olduktan sonra Watch uygulamasında ‘My Watch’ veya ‘Saatim’ sekmesine girmek gerekiyor. Genel Ayarlar sekmesinden güncelleme seçeneğine basıp ‘İndir ve Yükle’ seçeneğine tıkladıktan sonra iPhone şifresini girmek, şartları kabul etmek yeni watchOS 6.1.3 güncellemesini indirmek için yeterli olacak.

Kullanıcılar, Bluetooth’u kapatarak yeni güncellemeyi cihazlarına daha hızlı indirebilirler, ancak bu tekniğin riskli olduğu ve güncellemede büyük sorunlar meydana getirebileceği belirtiliyor. Apple Watch güncellemelerini yüklemek zaten oldukça kolay ve yeterince hızlı.

Bu sebepten ötürü çok da fazla tavsiye edilmeyen bir seçenek güncellemeyi indirmek için Bluetooth’u kapatmak.

Spotfiy’ın beğenilen özelliği ‘Replay’ Apple Music’e eklendi