Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
3 dakika

Kaliforniya merkezli teknoloji üreticisi Apple, AirPods’un ses kalitesine sahip kulak üstü kulaklığı AirPods Max’i resmi olarak tanıttı. Bünyesinde taşıdığı özelliklerle ilgi çeken AirPods Max, aktif gürültü engelleme ve uzamsal ses özellikleriyle de dikkat çekiyor.

AirPods Max; özel akustik tasarım, H1 çipler ve gelişmiş yazılımlarla bilişimsel ses özelliğine güç vererek Adaptif EQ, Aktif Gürültü Engelleme, Şeffaf mod ve uzamsal ses olanağı sunan çığır açıcı bir dinleme deneyimi yaratıyor. Uzay grisi, gümüş rengi, gök mavisi, yeşil ve pembe olmak üzere beş harika renk seçeneğiyle gelen yeni kulaklık, bugünden itibaren sipariş edilebiliyor. 

Özel Akustik Tasarım

Başlıktan kulak yastıklarına kadar, AirPods Max’in her parçası her kullanıcı için olağanüstü bir akustik performans sunacak şekilde özenle geliştirildi. Kafa bandını kaplayan nefes alma özelliğine sahip örgü başlık, ağırlığı dağıtacak ve başın üzerindeki basıncı azaltacak biçimde üretildi. Paslanmaz çelik kafa bandı çerçevesi çok çeşitli baş şekilleri ve boyutları için dayanıklılık, esneklik ve konfor sunuyor. İç içe geçen kafa bandı kolları kusursuz şekilde genişleyip yerinde kalarak istenen uyumu sağlıyor. 

Sağ ve sol kulaklıklar, kulaklık basıncını dengeleyip dağıtan ve kulaklığın kullanıcının başının benzersiz konturlarına uyması için bağımsız şekilde dönmesini sağlayan devrim niteliğindeki bir mekanizmayla kafa bandına bağlanıyor. Her bir kulaklıkta etkili ses yalıtımı sağlamak üzere akustik olarak geliştirilmiş hafızalı köpük kullanılıyor. Bu, etkileyici ses kalitesi sunmak açısından son derece önemli bir faktör. Apple Watch’tan ilham alan Digital Crown, hassas ses düzeyi denetiminin yanı sıra ses çalma veya duraklatma imkanı bulunuyor.  Sonraki parçaya geçme, telefon aramalarını cevaplama veya sonlandırma ve Siri’yi etkinleştirme olanağı sunuyor.

AirPods Max ile Çığır Açıcı Dinleme Deneyimi

AirPods Max’te zengin, derin baslar, hassas orta aralıklar ve canlı, net yüksek frekans genişletme sağlayan Apple tasarımı 40 mm dinamik sürücü bulunuyor. Böylece her nota duyulabiliyor. Benzersiz ikili neodimyum halka mıknatıslı motor, maksimum ses düzeyinde bile AirPods Max’in duyulabilir aralığın tamamı genelinde yüzde 1’den az toplam harmonik bozulma seviyesini korumasına imkan veriyor. Sağ ve sol kulaklıkta bulunan Apple tasarımı H1 çip, özel akustik tasarım ve gelişmiş yazılımlar sayesinde AirPods Max, bilişimsel ses teknolojisinden yararlanarak olabilecek en yüksek kaliteli dinleme deneyimini sunuyor. Saniyede 9 milyar işlem yapabilen çiplerin 10 ses çekirdeğinin her birinden yararlanan bilişimsel ses teknolojisi  bulunuyor. Adaptif EQ, Aktif Gürültü Engelleme, Şeffaf mod ve uzamsal ses olanağı sağlayan çığır açıcı bir dinleme deneyimine güç veriyor.

AirPods’un Sihri 

AirPods Max, müşteri müzik dinlerken, telefon görüşmesi yaparken, TV programı ve film izlerken, oyun oynarken ya da Siri ile etkileşim kurarken benzersiz bir kablosuz ses deneyimi yaşatan AirPods ailesine katılıyor. Müşterilerin şu anda AirPods ve AirPods Pro’da çok sevdiği sihirli kurulum deneyimi, tek dokunuşla kurulum sağlayan AirPods Max’te de bulunuyor. AirPods Max ayrıca iPhone, iPad, iPod touch, Mac, Apple Watch ve Apple TV dahil olmak üzere kullanıcının iCloud hesabında oturum açmış tüm aygıtlarla otomatik eşleştirme olanağı sunuyor.

Yeni kulaklık, optik sensörler ve konum sensörleri sayesinde kullanıcının başında bulunduğunu otomatik olarak algılıyor. AirPods Max takıldığı anda ses çalmaya başlıyor ve çıkarıldığında ya da kullanıcı sadece bir kulaklığı kulağından kaldırdığında içeriği çalmayı duraklatabiliyor. AirPods Max ile sesli aramalar ve Siri komutları, ortam sesini yalıtan ve kullanıcının sesine odaklanan hüzme biçimlendirici mikrofonlar sayesinde canlı ve net bir şekilde duyuluyor.

Pil ve Performans

AirPods Max; Aktif Gürültü Engelleme ve uzamsal ses özellikleri etkinken 20 saate kadar yüksek kaliteli ses, konuşma süresi veya film izleme olanağı sunan mükemmel bir pil ömrüne sahip.

AirPods Max, kullanılmadığı zamanlarda pil şarjını korumaya yardımcı olan ultra düşük güç durumuna geçmesini sağlayan yumuşak ve ince Smart Case ile birlikte geliyor.

AirPods Max Fiyat

AirPods Max bugünden itibaren apple.com ve Apple Store uygulaması üzerinden veya ABD ve 25’ten fazla diğer ülke ve bölgedeki Apple Store’lardan 5699 TL karşılığında sipariş edilebiliyor. AirPods Max gönderimleri ise 15 Aralık Salı gününden itibaren başlayacak.

İlginizi Çekebilir:

Apple, ‘Mac’ Bilgisayarlar İçin 32 Çekirdekli Bir İşlemci Geliştiriyor 

Apple 2020’de En Çok İndirilen Uygulama ve Oyunları Açıkladı

Teknoloji Haber Bülteni DigiToll:

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz