TikTok En Çok İndirilen Uygulama

‘Sensor Tower’ tarafından yayınlanan kullanıcı verilerine göre; TikTok, adının karıştığı tüm skandallara rağmen 2020 yılı boyunca 11 ayın 9’unda en çok indirilen mobil uygulama oldu. Popüler kısa video uygulamasının tahtı, yalnızca Nisan ve Kasım aylarında sallandı. Söz konusu 2 ayda, zirveye TikTok yerine Zoom ve WhatsApp’ın oturduğu ifade edildi.  

Özellikle ABD hükumeti ile yaşadığı kriz sonrası adı sıklıkla veri güvenliği skandallarına karışan TikTok, bir süredir olumsuz haberlere rağmen yükselişini sürdürüyordu. Uygulama; son olarak yılın üçüncü çeyreğinde, en çok indirilen mobil uygulama olmuştu. Söz konusu üçüncü çeyrek verilerinin, ‘Sensor Tower’ tarafından hem ‘AppStore’ hem de ‘Google Play Store’daki indirmeler derlenerek elde edildiği ifade edilmişti. Listede TikToku; sırasıyla Facebook, ZoomWhatsAppInstagram, Google MeetSnack Video, Messenger, Telegram ve Snapchat takip etmişti.  

‘Sensor Tower’ tarafından yayınlanan son kullanıcı verilerine göre ise yükselişini sürdüren TikTok, 2020 yılı geneline bakıldığında 11 ayın 9’unda en çok indirilen mobil uygulama oldu. Popüler kısa video uygulamasının tahtı, yalnızca Nisan ve Kasım aylarında sallandı. Söz konusu aylarda, zirveye TikTok yerine sırasıyla Zoom ve WhatsApp’ın oturduğu ifade edildi. Bunun dışında TikTok; Ocak, Şubat, Mart, Mayıs, Haziran, Temmuz, Ağustos, Eylül ve Ekim aylarında dünya genelinde en çok indirilen uygulama olmayı başardı. Dünyaca ünlü video platformunun, yaşadığı veri güvenliği krizlerine rağmen popülaritesini sürdürmeye devam ettiği belirtildi.  

TikTok, Nisan ayında zirveyi sosyal izolasyon çalışmaları nedeniyle Zoom’a kaptırmış olabilir

TikTok Sosyal İzolasyon

Diğer yandan; TikTok uygulamasının Nisan ayında yaşadığı ani düşüşün ve Zoom’un zirveye oturmasının ana sebebinin, pandemi kaynaklı sosyal izolasyon ve karantina çalışmalarının Nisan ayında artış göstermesi ve buna bağlı olarak Zoom kullanımının artması olabileceği tahmin edildi. Şirketin, yılın son ayında zirveyi WhatsApp’tan tekrar devralıp alamayacağı ise henüz bilinmiyor.  

Teknoloji haber bülteni DigiToll’ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

TikTok, 2020 Yılının Üçüncü Çeyreğinde En Çok İndirilen Mobil Uygulama Oldu 

Apple 2020’de En Çok İndirilen Uygulama ve Oyunları Açıkladı

TikTok, Epilepsi Hastalarına Yönelik Geliştirdiği Yeni Bir Özelliği Kullanıma Sundu

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz