ThinkPad X1 Fold 42.500 TL Fiyat ile Ön Satışa Çıkıyor

Lenovo, dünyanın ilk katlanabilir kişisel bilgisayarı ThinkPad X1 Fold ’u Türkiye’de ön satışa sunuyor. Bir kitap gibi katlanabilen cihaz, dünyada ilk kez yan yana iki ekranı aynı anda kullanım olanağı sağlıyor. Cihaz, 42.500 TL fiyat ve bir dizi hediye ile tüketicinin karşısına çıkıyor.

Lenovo dünyanın ilk katlanabilir ekranına sahip dizüstü bilgisayarı ThinkPad X1 Fold’u Türkiye’de tanıttı. Bir kitap gibi katlanabilen bilgisayar, dünyada ilk kez yan yana iki ekranı aynı anda kullanım olanağı sağlıyor. Kolayca katlanan cihaz, çevrimiçi göz atma, video aktarma ya da sunum izleme amacıyla ayrıca tablet gibi de kullanılabiliyor. Rahatlıkla taşınabilecek hafiflikteki cihaz aynı zamanda güçlü ve dayanıklı.

ThinkPad X Fold Özellikleri 

ThinkPad X Fold Özellikleri 

Intel Hibrit Teknolojili Intel® Core™ i5 işlemciye sahip olan cihaz, performans ile kompakt tasarımı birleştiriyor. Cihaz 8GB LPDDR4X 4267MHz RAM’e sahip ve 1 TB’ye kadar depolama imkanı tanıyor. 11. Nesil Intel® UHD, entegre grafik donanıma sahip olan cihaz, 13,3 inç, 2K OLED 4:3 (2048 x 1536, 300 nit) DCI-P3 %95 dokunma duyarlı ekrana sahip. 8,5 saat pil ömrü sunan bilgisayar, 5 MP’lik bir kameraya sahip.

Cihaz, kullanıcıya isterse bölünmüş ekran deneyimi isterse de kalem, klavye ya da parmakları kullanarak kesintisiz iki ekranla son teknoloji imkanı sağlıyor. 999 gram ağırlığı ile kolayca taşınabilecek hafiflikteki ürünü kullanıcı, dilerse bir ceketin cebine ya da küçük bir çantaya kolayca sığdırabiliyor. Tüm askeri MIL- STD- 810H standart testlerinden geçen katlanan bilgisayar, dayanıklılığı ile de öne çıkıyor.

Lenovo ThinkPad X1 Fold bunun yanı sıra, ThinkShield güvenlik özellikleriyle de kullanıcıya güvenli bir bilgisayar deneyimi sunuyor.

ThinkPad X Fold Ekran Özellikleri 

ThinkPad X Fold Ekran Özellikleri 

13,3 inç OLED ekranı bulunan ThinkPad X1 Fold, yüksek renk kalitesinde 2K (2048×1536 piksel) çözünürlük sunuyor. Klavyesi ile normal dizüstü bilgisayar gibi rahatlıkla kullanılabilen ThinkPad X1 Fold isteğe bağlı olarak tablet gibi de kullanılabiliyor. Ayrıca Dolby Atmos hoparlörlerle yüksek ses kalitesi de sağlıyor.

Geliştirilmesi beş yıl süren ThinkPad X1 Fold, sınırları zorlayan ve teknolojiyle ilişkimizi yeniden şekillendiren yeni bir kişisel bilgisayar kategorisi yaratıyor. ThinkPad X1 Fold, uzaktan, ofisten ve karma çalışma modellerine uyum sağlıyor. Bu öncü teknolojiyi kullanacak kişilerin, özel ihtiyaçlarına uyum sağlayacak yaratıcılık, iş birliği ve eğlence olanakları da sunuyor.

ThinkPad X1 Fold dizüstü bilgisayar, ekranı çevirdiğinizde, Lenovo Mode Switcher uygulaması sayesinde ekrandaki pencereleri kullanmak istediğiniz yöne doğru çeviriyor. Kullanıcıların ekranı hızla ve kolayca ikiye bölmesine ya da büyük bir görüntü elde etmek için tam genişliği kullanmasına olanak tanıyor. Ayrıca, ihtiyaç olduğunda kullanıcıların ekran üstü digital klavyeden faydalanmaları için ekranı otomatik olarak ayarlıyor.

Zarif ve şık deri kapak

ThinkPad X Fold

Magnezyum alaşımlı kasa üzerine şık bir deri kapak ile sunulan ThinkPad X1 Fold, bir dizüstü bilgisayardan çok şık kapaklı bir defteri andırıyor. Küçük boyutlu ve zarif bir dizüstü bilgisayar olarak karşımıza çıkan ThinkPad X1 Fold’un deri kapağı, ürünün dik durmasını sağlayan yerleşik bir destek işlevi de görüyor.

Cihazın içine yerleştirilip kablosuz şarj edilebilen Bluetooth Mini Fold Klavye ile kullanıcılar not alabiliyor ve belgelere eklemeler yapabiliyorlar. Ayrıca Lenovo Mod Kalemi ile de kullanıcılar belgeleri kolayca imzalayabiliyorlar.

ThinkPad X Fold Türkiye Fiyatı 

Cihaz Türkiye’de ön siparişe özel bir dizi hediye ile satışa sunuluyor. 42.499 TL bedelle satışa sunulan cihaz; ANC Headphones, Presenter Mouse  ve Travel Hub hediyesiyle geliyor.

İlginizi Çekebilir:

Türkiye Bilgisayar Pazarı 2020’yi Yüzde 35 Büyüme ile Kapatacak

Göz Hareketiyle İçeriği Başka Ekrana Aktaran Laptop – Lenovo Yoga S940 İnceleme 

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz