apple-ios-15-downgrade-engelledi-teknosafari

Geçtiğimiz Eylül ayında yayınlanan iOS 15 işletim sistemi, geçtiğimiz günlerde iOS 15.0.1 olarak güncellendi. Apple tarafından paylaşılanlara göre, iOS 15.0.1 yüklü olanlar önceki sürümlere geri dönemeyecek. Apple, iOS 15 downgrade işlemini engelledi.

Apple, geçtiğimiz günlerde birçok güvenlik güncellemesi ile birlikte iOS 15.0.1 versiyonunu yayınladı. Güncellemenin piyasaya sürülmesinin yalnızca birkaç gün ardından şirket, iOS cihazların önceki sürümüne dönüşleri engelledi. iOS 15.0.1 sürümünü yükleyen kullanıcılar, artık daha önceki sürümlere geri dönüş yapamayacak.

iOS 15 güncellemesi, 20 Eylül itibari ile tüm kullanıcılar için yayınlanmıştı. Apple, iOS 15 sürümünde yer alan güvenlik problemleri sebebi ile hızlı bir şekilde iOS 15.0.1 versiyonunu yayınladı. Bugün itibari ile kullanıcılar, güvenlik sebebi ile önceki sürümlere geri dönüş yapamayacak.

apple-ios-15-versiyon-dusurme-teknosafari

Birkaç hafta önce Apple, iOS 14.8 versiyonu için de imza desteğini kesmişti. Yani iOS 15 yüklü cihazlar, herhangi bir şekilde daha eski sürümlere geçiş yapamıyordu. Bugün itibari ile iOS 15.0.1 versiyonuna sahip kullanıcılar da herhangi bir şekilde iOS 15 sürümüne geri dönüş yapamıyor.

Güvenlik ve stabil çalışma performansı konusunda oldukça olumlu geri dönüşlere sahip olan Apple, özellikle iPhone kullanıcılarının yeni güncellemeyi yüklemesini istiyor. Şirket, bu sayede hem sistemi daha iyi korurken, hem de kullanıcıların son sürümleri kullanarak daha iyi deneyime sahip olmasını hedefliyor.

İlginizi Çekebilir:

iOS 15 ile Öne Çıkan 10 Özellik

Apple, iOS 15 ile Birlikte Diğer Güncellemelerini Yayınladı

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz