acer-chromebook-teknosafari

Acer yaptığı açıklamayla en son teknolojilere, dayanıklı tasarımlara ve tüm bunları eğitim ortamı için optimize eden bir dizi özelliğe sahip dört yeni Chromebook modelini duyurdu.

Acer Inc. Dizüstü Bilgisayarlar, BT Ürünleri İş Birimi Genel Müdürü James Lin, “Chromebook’ların popülaritesi, Chrome Education Yükseltmesi ile gelen güçlü özelliklerin yanında, dayanıklı tasarımları ve yenilikçi teknolojileri sayesinde her geçen gün artmaya devam ediyor. Yeni Acer Chromebook’lar, öğrencilerin derslerinde başarılı olmalarına yardımcı olurken, aynı zamanda öğretmenlerin ve okul yöneticilerinin sınıf hazırlıkları ve BT yönetimi konusunda işlerini kolaylaştıracak özelliklerle geliyor” şeklinde açıklamalarda bulundu.

Askeri standartlara göre test edilmiş MIL-STD 810H sertifikalı yeni Chromebook’lar darbelere dayanıklı gövdeleri ile okul ortamında karşılaşılabilecek her türlü günlük aşınma ve yıpranmanın üstesinden gelebiliyor. Darbe emici tamponları ve güçlendirilmiş tasarımları, cihazları 122 cm’ye kadar yükseklikten düşmelere ve 60 kg’a kadar doğrudan uygulanan kuvvete karşı koruyor. Chromebook’ların eşsiz drenaj tasarımlı klavyeleri, cihazları kazara sıvı dökülmelerine karşı korurken,180 derece açılabilen ekranları ise (Spin modelleri için 360 derece) okul projeleri veya ortak projelerde birlikte çalışan öğrencilerin cihazları rahat ve güvenli bir şekilde kullanabilmesini sağlıyor.

acer-chromebook-2-teknosafari

Acer Chromebook Spin 311, Acer Chromebook 512 ve Acer Chromebook 511 modellerinde mekanik olarak bağlı tuşlar kullanılıyor. Sökmesi zor ama değiştirmesi kolay olan bu tuşlar, cihazı sınıf ortamında kullanım için ideal hale getiriyor. Genişletilmiş braketler ve güçlendirilmiş giriş çıkış portları, Chromebook’ları aşırı kullanım kaynaklı aşınma ve yıpranmalara karşı koruyor.

  • Acer Chromebook 512 (C852), bu yılın ilk çeyreğinde EMEA bölgesinde 359 eurodan başlayan fiyatlarla satışa sunulacak.
  • Acer Chromebook 511 (C734/C734T) şubat ayında EMEA bölgesinde 329 eurodan başlayan fiyatlarla satışa sunulacak.
  • Acer Chromebook 314 (C934/C934T) nisan ayında EMEA bölgesinde 369 eurodan başlayan fiyatlarla satışa sunulacak.
  • Acer Chromebook Spin 311 (R722T/R723T) bu yılın ilk çeyreğinde EMEA bölgesinde 339 eurodan başlayan fiyatlarla satışa sunulacak.

İlginizi Çekebilir:

Tüm Tesla modelleri Türkiye’ye geliyor

Battlefield 2042 tamamen ücretsiz hale gelebilir

WhatsApp sohbetleri, Android iOS arası aktarılabilecek

Temassız ödeme günlük işlem limiti yükseltildi

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz