Tesla’nın tanıtımında gerek tasarımı gerekse kırılmaması gereken camlarının kırılması ile gündemde uzun süredir yer alan Cybertruck kamyoneti uzaya gönderilebilir. 

Tesla ve SpaceX gibi vizyon sahibi şirketlerin kurucusu olan Elon Musk, sosyal medyayı aktif kullanmasıyla çok daha farklı bir CEO. Bu sosyal medya kullanımı sayesinde şirketlerinde olan yeni gelişmeleri çok daha rahat duyurabiliyor. Cybertruck kamyonetinin pr çalışmalarında aktif rol üstlenen Elon MuskCybertruck hakkında gelen sorulara da sosyal medya üzerinden cevaplar veriyor.    

Tesla’nın Cybertruck kamyoneti için birkaç gün önce Twitter’dan bir soru geldi. Elon Musk’ın takipçilerinden biri Twitter’dan, Elon Musk’a ‘’Starship 2022 görevinde Cybertruck olacak mı?’’ diye bir Tweet atmıştı. Elon Musk ise güneş gözlüklü, gülen bir emoji ile cevap vermişti. Bu Tesla Roadster modelinin uzaya gönderilmesi gibi başarılı bir pr çalışmasının başlangıcı olabilir.  

https://twitter.com/elonmusk/status/1211418500868247557?s=19

Daha şimdiden rap kliplerinde ve bilgisayar oyunlarında yer alan Cybertruck uzaya çıkar mı bilemeyiz ancak Musk’ın bu açıklamaları aracı gündemden bir süre daha düşürmeyecek gibi duruyor.