Okuma Süresi
2 dakika

Apple, her yıl olduğu gibi 2023’te de birçok yeni ürün ile bizleri tanıştıracak. Farklı kaynaklardan faydalanarak teknoloji devinin yenilenmiş MacBook’lardan AR/VR setine kadar bu yıl çıkması beklenen ürünleri sizler için bir araya getirdik.

Apple açıklamalarıyla tanınan Mark Gurman, şirketin yaklaşmakta olan planlarıyla ilgili bazı açıklamalar yaptı. Power On etkinlikleri kapsamında konuşan Gurman, Apple’ın yeni ürünleri üzerinde çalışmalarını sürdürdüğünü belirtti. Mark Gurman tarafından yapılan açıklamalara göre Apple, yeni monitörler üzerinde de çalışmalarına devam ediyor.

Bunun dışında ABD’li teknoloji devinin diğer birçok yeni ürünü de 2023’te tanıtması bekleniyor. Bir süredir beklenen AR/VR seti, önemli iyileştirmelerle gelebilecek iPhone 15 serisi ve çok daha fazlasını bu yıl görebiliriz. Haydi Apple’ın 2023’te tanıtabileceği ürünleri inceleyelim.

Yeni MacBook Pro

Apple’ın en çok talep gören ürünleri arasında bulunan MacBook Pro’nun yenilenmekte olduğu söyleniyor. Edinilen bilgiye göre Apple, bir süredir M2 Pro ve M2 Max işlemcilerle çalışan 14 ve 16 inç boyutunda MacBook Pro üzerinde çalışmalarına devam ediyor. Mark Gurman’ın iddiasının gerçekleşmesi durumunda bu yeni dizüstü bilgisayarlar ile 2023’ün ilk aylarında tanışacağız.

M3 İşlemcili iMac

Mark Gurman’a göre Apple, all-in-one bilgisayarı iMac ile ilgili de çalışmalarına devam ediyor. Yapılan açıklamaya göre Apple’ın 2023’te tanıtacağı iMac, M3 işlemciden güç alacak ve yıl sonuna doğru tanıtılacak.

AR/VR Seti Bu Yıl Çıkarılabilir

Apple’ın artırılmış gerçeklik gözlüğü çıkararak yeni bir kategoriye adım atacağı bilgiler arasında bulunuyor. Uzun zamandır üzerinde çalışılan bu ürünü 2023 yılında görebiliriz. Şimdiye kadar ortaya çıkan bilgiler, cihazın çok kaliteli görüntüler sunabileceği ve birçok heyecan verici özellikle gelebileceğini gösteriyordu.

iPhone 15 Serisi

Apple, iPhone 14 serisini kısa bir süre önce tanıtmıştı. Dynamic Island gibi güzel özellikler gelse de cihazlar pek de beklenen performansı verememişti. Şimdiki söylentiler, özellikle Pro ve Plus modellerinde önemli iyileştirmelere gidilebileceğini bize gösteriyor. Söylentiler, iPhone 15 Pro’da yeni bir tasarımla karşılaşabileceğimizi söylerken, kamera konusunda da iyileştirmelere gidilebileceğini gösteriyor. Ayrıca, Apple’ın iPhone 14 Plus satışlarından hiç memnun olmadığı ve bu yüzden 15 serisinde değişikliklere gidebileceği söylenenler arasında. Bunun da ya Plus modellerinin fiyatını düşürerek ya da özelliklerinde değişiklikler yapılarak gerçekleşebileceği aktarılıyor. Şirketin yeni seriyle birlikte USB-C’ye geçmesinin beklendiğini de eklemeden geçmeyelim.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz