Ana Sayfa Haber Araştırmacılar, Tüm Zamanların En Korkunç Korku Filmini Açıkladı 

Araştırmacılar, Tüm Zamanların En Korkunç Korku Filmini Açıkladı 

0
2333
En Korkunç Korku Filmi

İngiltere merkezli ‘BroadbandChoices’ isimli bir şirket, tüm zamanların Hollywood’ta çekilmiş en tüyler ürpertici korku filmini bulabilmek amacıyla yeni bir deney gerçekleştirdi. 50 katılımcının kalp atış hızının ölçümlendiği araştırma sonuçlarına göre; tüm zamanların en korkunç korku filmi, 2012 yılında gösterime giren ‘Sinister (Lanet)’ oldu. 

İngiltere merkezli ‘BroadbandChoices’ isimli bir şirket, tüm zamanların Hollywood’ta çekilmiş en tüyler ürpertici korku filmini bulabilmek adına yeni bir deney gerçekleştirdi. 50 katılımcıyla yapılan araştırmada, katılımcıların anlık olarak kalp atış hızı ölçümlendi. Deney süresince; katılımcılara, içlerinde 1973 yılında izleyici beğenisine sunulan ‘The Exorcist (Şeytan)’ ve 2003 yılında vizyona giren ‘The Ring (Halka)’in da bulunduğu geniş bir yelpazede bir grup korku filmi izletildi. Araştırmaya katılım sağlayan kişiler, filmleri izlerken araştırmacılar da en korkunç olanı tespit edebilmek adına sürekli olarak katılımcıların kalp atış hızını ölçümledi.  

Araştırma sonuçlarına göre; tüm zamanların en korkunç korku filmi, 2012 yılında gösterime giren ‘Sinister (Lanet)’ oldu. 50 katılımcının; Scott Derrickson’ın yönetmen koltuğunda oturduğu filmi izlemeden önceki ortalama kalp atış hızı, dakikada 65’ti. Filmi izlerken katılımcıların ortalama kalp atış hızının, dakikada 85’e yükseldiği ifade edildi. ‘Sinister’ı izlerken en çok korkan kişinin kalp atış hızının ise dakikada 131 olduğu belirtildi.  

Katılımcıların kalp atış hızının dakikada 133’e yükseldiği korku sahnesi, ‘Insidious’ filmindendi

Insidious Korku Sahnesi

Bununla birlikte; araştırmacılar, ‘Sinister’ın katılımcılara tüm film boyunca korku vermeyi başardığına işaret etti. Çoğu katılımcının kalp atış hızının dakikada 133’e yükseldiği korku sahnesi ise 2010 yılında vizyona giren ‘Insidious (Ruhlar Bölgesi)’ filmindendi. Fakat ‘Sinister’, tüm film boyunca istikrarlı bir şekilde korku veriyor olması dolayısıyla listenin ilk sırasına oturdu.  

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Türkiye’de Hizmet Veren Dizi ve Film Platformları

Fujifilm, İçerik Üreticilere Özel Olarak Geliştirdiği Yeni ‘X-S10’ Dijital Kamera Modelini Tanıttı!

Teknoloji Meraklılarının İzlemesi Gereken Filmler

YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz