Fujifilm X-S10

Fujifilm, kompakt ve hafif aynasız dijital kameralardan oluşan ‘X’ ailesinin yeni üyesi ‘X-S10’ modelini tanıttı. İçerik üreticilere özel olarak geliştirilen kameranın, kompakt bir gövdeye sahip olmasına rağmen maksimum işlevsellik sunduğu ifade edildi.  

Fujifilm, kompakt ve hafif aynasız dijital kameralardan oluşan ‘X’ ailesinin yeni üyesi ‘X-S10’ modelini tanıttı. İçerik üreticilere özel olarak geliştirilen kameranın, kompakt bir gövdeye sahip olmasına rağmen maksimum işlevsellik sunduğu ifade edildi. Cihazın ayrıca, gövde dahili görüntü sabitleme (IBIS) mekanizması ve üst düzey özelliklerle donatıldığı belirtildi.  

Aktarılan detaylara göre; Fujifilm ‘X-S10’, hem fotoğraf hem de video için profesyonel özellikleriyle öne çıkıyor. Amatör ya da profesyonellerin rahatlıkla kullanabileceği model; popüler “AUTO/SP (Ortam Konumu)” modu sayesinde, kullanıcıların çarpıcı fotoğraflar yakalaması için uygun ayarlamayı otomatik olarak yapıyor. Değişken açılı LCD ekran ise öne doğru 180 derece dönebilme özelliğiyle; fotoğrafçılardan film yapımcılarına, vlogger’larden hobicilere kadar herkese önemli bir kullanım kolaylığı sağlıyor. 

Fujifilm X-S10

Diğer yandan; sadece 450 gram ağırlığında olan ‘X-S10’, küçük ebatlarına rağmen 6.0 ‘stop’ ve 5 eksenli görüntü sabitleme sunuyor. Retansiyon mekanizması kullanan ilk orta sınıf ‘X’ serisi makine olma özelliğine sahip olan cihaz, ileri düzey görüntü berraklığı ve çözünürlüğü sunmayı vadediyor. Bununla birlikte; ‘X-S10’ modelinde, yüksek kontrastlı bir görünüm kazandıran ETERNA Bleach Bypass dahil toplamda 18 adet özel film simülasyonu bulunuyor. Bu sayede modelin; beceri seviyesinden bağımsız olarak manzaraların berraklık ve canlı renklerle, portrelerin ise oldukça başarılı ten tonlarıyla çekilebilmesine olanak tanıdığı ifade ediliyor. 

Fujifilm ‘X-S10’ kamera modeli, üç farklı ‘boost’ modu bulunduruyor

Fujifilm X-S10 Kamera

Fujifilm ‘X-S10’ kamera modelinin ayrıca, hareket eden tüm canlılar ve belirlenen bir konunun yüzünü ve gözlerini izlemek için yüksek kesinlikli izleme özelliği olan AF ile donatıldığı belirtiliyor. Cihaz; mekanik obtüratörde 8 fps, elektronik obtüratörde ise 30 fps kararmasız ve çok hızlı seri çekim imkanı sunmayı hedefliyor. Kameranın, 180 dereceye kadar dönebilen ve çok açılı LCD ekrana da ev sahipliği yaptığı biliniyor. Bu teknoloji sayesinde özçekimler için ve içerikleri değişik kamera konumlarından çekmek için elverişli hale gelen modelde, üç farklı boost’ modu da bulunuyor. 

Bunun yanında cihaz, veri miktarına göre 6K eşdeğerinde olan 4K videolar oluşturarak çekimin yüksek çözünürlüklü ve düşük gürültülü olmasını da sağlıyor. Modelin, kamerada bulunan bir SD karta 4K/30p 4:2:0 8-bit kayıt yapılmasını ve HDMI çıkışı ile 4K/30p 4:2:2 10-bit video çıkışlarını desteklediği dile getiriliyor. Kamera aynı zamanda, hızlı hareket eden bir konunun bir anlık hareketinin 10 katı ağır çekimlerini mümkün kılan 240 piksel hızında FHD kayıt da yapabiliyor. X-S10’un; IBIS sistemine ek olarak Dijital Görüntü Sabitleme (DIS) modu da özellikle makine ile yürürken oluşabilen kamera sarsıntılarını güçlü olarak dengelemeyi vadediyor. 

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Fujifilm, ‘Instax’ Analog Fotoğraf Makinesi Serisine Eklemeye Hazırlandığı ‘SQUARE SQ1’ Modelini Tanıttı! 

Fujifilm X Webcam Yazılımı, macOS İşletim Sistemine Geldi  

Fujifilm X-T4 tanıtıldı! Fiyatı ve Teknik Özellikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz