ABD merkezli video oyunu yapımcısı Bethesda, Fallout 76 oyununu ücretsiz bir şekilde oyunseverler için yayınladı. Oyunu ücretsiz olarak deneyimleme hakkına sahip olan oyunseverler, daha sonra ise indirimli bir şekilde Fallout 76’yı kütüphanelerine ekleyebilecek.

Microsoft’un kısa süre önce bünyesine eklediği ABD merkezli oyun stüdyosu Bethesda, ilk olarak 2018 yılında oyunseverlerin beğenisine sunduğu çevrim içi aksiyon rol yapma oyunu Fallout 76’nın ücretsiz olarak oynanabildiğini açıkladı. Oyunun hayranları, 26 Ekim’e kadar Fallout 76’yı ücretsiz olarak tüm platformlardan oynayabilecek. 

Bethesda’nın 26 Ekim’e kadar ücretsiz oynama imkanı sunduğu oyunu Fallout 76, PlayStation 4, Xbox One ya da PC üzerinden de ücretsiz olarak deneyimlenebiliyor. Fallout 76’nın yanı sıra Bethesda Wastelanders ve Nuclear Winters oyunlarının genişleme paketlerini de ücretsiz oyun kampanyasına ekledi. 

Bethesda’nın oyunculara ücretsiz olarak deneyimleme imkanı sunduğu kampanyada, oyunu oynadıktan sonra satın almak isteyen kullanıcıların, 5 gün içinde kaydettiği tüm ilerlemeler satın alımdan sonra oyuna eklenecek. Yani oyunu 5 gün ücretsiz oynadıktan sonra satın alanlar, Fallout 76’ya kaldığı yerden devam edebilecek. 

Bethesda’nın 5 gün ücretsiz oynama şansı sunduğu kampanyada, oyunu seven ve kütüphanesine eklemek isteyen kullanıcılar oyunu indirimli bir şekilde satın alabilecek. Fallout 76’nın yanı sıra oyunun Wastelanders Deluxe Edition sürümünde de yüzde 50 indirim geçerli olacak.

Fallout 76 indirimli fiyatları şu şekilde olacak:

  • PlayStation 4: 179 TL 71,60 TL
  • Xbox One: 181,25 TL 72,50 TL
  • PC: 129 TL 51,60 TL

Fallout 76 konusu

Bir devam oyunu niteliği taşıyan oyun, Fallout evreninin en erken tarihli oyunu olarak karşımıza geliyor. Oyunun bu zamana çıkan tüm sürümlerinde bombaların patladığı ve dünyanın adeta bir cehennem döndüğü yılların ilerisi konu ediliyordu. Ancak Fallout 76’da ise oyuncular, bombaların patladığı süreden çok kısa bir zaman sonra ABD’yi yeniden kuracak olan 76 numaralı sığınağın üyelerini konu ediniyor. 

Erken tarih söz konusu olduğundan ötürü, oyuncuların pek de alışık olmadığı seviyede düşük bir yıkım mevcut. Fallout evreninde pek sık görülmeyen yeşillik ve doğa manzaraları sunan oyun, görsel açıdan pek çok oyunseveri heyecanlandırabilir. Ancak klasik Fallout hayranlarının daha farklı bakabileceği Fallout 76 çok oyunculu bir rol yapma oyunu olarak oyunseverlere sunuluyor.

İlginizi Çekebilir:

Bethesda, 7.5 Milyar Dolar Karşılığında Microsoft Tarafından Satın Alındı 

SEGA Steam’da 4 Oyunu Ücretsiz Olarak Sundu

Teknoloji Haber Bülteni DigiToll İçin Tıklayınız..

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz